| Bastanul2018 a întrebat:

Salutare tuturor, am și eu o întrebare, când se rupe așa-zisa "ață de pe penis"? Multumesc mult

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ideal este sa NU se rupa ata de la penis, ca atunci penisul devine insensibil, nemaiexcitandu-se repede.

| mihai69 a răspuns:

În mod normal, niciodată.

| Emilian65 a răspuns:

La baietii cu penis sanatos, sta nu se rupe niciodata.

| Celcestietot a răspuns:

Ce ai auzit tu sunt afirmatii de nestiutori laughing

| mi25 a răspuns:

Raspunsuri neconcludente.
Ata se rupe atunci cand faci sex unde gaura este stramta si frecarea mare. Cred ca toti cei care ti-au spus ca nu se rupe niciodata au gasit doar gauri folosite.
Uneori ata se poate rupe si la o varsta de 30-40 de ani. sau cand te masturbezi.
Raspunsul normal este: ata se poate rupe sau nu. Ata se poate rupe la primul contact sexual sau la altele ulterioare. Ata poate sa nu se rupa. Ata se poate rupe de tot sau partial.
Ruperea atei nu este o dovada ca nu mai esti virgin. Virginitatea se pierde la primul act sexual si poate sau nu avea o dovada fizica - prin ruperea atei -, dar sigur are o parte psihica.
Ruperea frenului se intampla mai des la persoanele blonde, care-l au mai subtire si mai putin rezistent, pe cand cele brunete il au mai rezistebt.

| Willis a răspuns:

Nu se rupe, normal.
Doar se obișnuiește și se întinde, devine mai elastică. Și va scădea și durerea, cu timpul.

| TitoJacksana a răspuns:

Cand faci sex pentru prima data

| Anonim5695 a răspuns:

In mod normal, niciodata, cum s-a mai spus. Daca insa se intampla, sa nu te sperii, se vindeca.

| cicatamortala a răspuns:

Salut. probabil nimeni n uti a zis dar acea ata de pe penis nu se rupe singura asa usor. daca vrei sa se rupa trebuie sa o taic cu cutitul. ai grija nu cu foarfeca ca poate iti tai tot capul. daca tai ata si curge sange pune niste spirt deoarece locul ciar daca e sensibil nu simte ca nu e sculata. ai grija de tine si daca ai vreo problema cu taiatul eu zic sa incingi putin cutitu cu parlitorul de porci. salut te pup.

| IonutAndrei233 a răspuns:

Acea ata nu trebuie neaparat sa se rupa. Chiar daca ti-ai inceput viata sexuala ata nu trebuie sa se rupa obligatoriu.