| benga94 a întrebat:

Salutare tuturor, vreau sa ma destăinui puțin online având în vedere ca prietenii nu mai exista...
Sunt cu soția mea de 8 ani.
De 3 suntem în Belgia la munca avem o fetita de 1, 5 ani. Muncim, e ok, am luat un apartament în rate, avem încă un apartament în Cluj, problema e ca si-a schimbat complet comportamentul după ce a venit fata. Nu mai e cum era, e mult mai tare în gura, mereu vorbește de independenta ca nu mai sunt femeile cum erau odata ca acum e altceva, ne certam cam des din nimicuri. Ultima cearta am vrut să-mi iau un parfum ca nu ca ai zic lasa ca îl vreau nu ca asa faci ca etc ridica tonul ceea ce nu-mi place. Am făcut-o proasta, de la asta s-a ajuns la ca pleacă, ca avem casa și fata ca ma lasă, că nu mă mai suporta etc din nimic. Practic având bani nu zici ca luam din banii de mâncare ceva, bine ea când își ia ceva eu o lasam că îi trebuie. De o perioada facem dragoste cu porția, gen azi nu ca ti-am dat acum 2 zile, peste alte 2 zile îți dau iar. Pe părinții mei nu ii mai respecta nici pe ei având în vedere ca ne-au ținut acasă câțiva ani și i-a plătit facultatea, plus ne-au luat mașina și multe alte ajutoare, nu înțeleg ce are ea de o perioada de când a reînceput munca în alt loc, e aici de 7 luni.
S-o fi îndrăgostit de altcineva la munca? Habar n-am, mereu zice ca mai bine când sunt eu liber, ea sa muncească. Aștept sfaturi, idei

8 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Scuze ca zic dar mi-au obosit ochii sa iti citesc romanul asta fara punct, fara virgula, fara nimic. Daca s-a indragostit de "alt cineva" las-o sa fie fericita.

| Violleta2022 a răspuns:

Pare ca nici tu nu esti usa de biserica, daca o jignesti si-i vorbesti urat, de aici si reactia ei.
Ia vorbesti cald, bland si frumos sa vezi cum nu te refuza si nici nu ridica tonul.
Femeia raspunde asa cum o tratezi!
cand vrei sa-ti cumperi ceva, invit-o in oras si cumpaarti-va amandoi cate un parfum, pune-o sa-si aleaga ea prima, ca si cand i-ai face ei o placere... si va ceda cu usrinta, chiar va fi vesela si binedispusa.
Impunand ceva cuiva, nu il va imbuna niciodata, dimpotriva.

| Andreeush a răspuns:

Apariția unui copil e o schimbare mare pentru oricine, poate e și aceasta o cauză a comportamentului ei.
Poate că nici tu nu te-ai comportat frumos cu ea, încearcă să vorbești cu ea.

| Sofer a răspuns:

Poate trece printr-o perioada mai nasoala. Ori i-a atras cineva atenția cu mult potențial și îl place. Discuta cu ea. Sa afli de ce e asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ai incercat sa te porti frumos cu ea.
Sau sa intelegi ce-si doreste.
Adica fara sa intrebi, dincolo de cuvinte.
Incearca sa asculti ce spune, tu nu cere nimic pentru tine.
Si din tot ce spune ea intelege ce e adevarat si ce e doar suparare de moment.
Dar nu fi badaran sa jignesti.
Cere scuze.

| benga94 explică:

Vin cu o completare vad ca unii ma acuza ca jignesc, nu jignesc degeaba în fine ce cred eu ca e mai grav ea nu are dorința sexuala deloc am lăsat-o fără sa trag de ea eu mergem pe 3 săptămâni ea nimic nici eu nu-i zic nimic vedem pana unde merge chiar nu știu ma duce cu gândul ca are amant nu știu ca femeie chiar sa stai asa sa nu simți nevoia de soțul tău, nu ne sărutam practic ne țin actele ai copilul pentru ea e normal vad am discutat i-am zis ca nu e bine asa mi-a spus ca e obosita ca e stresata și munca și copil și de aia

| Pati2500c a răspuns:

Daca ai facut o proasta e clar de ce pleaca laughing nu te mai mira degeaba se vede ca nu va intelegeti

| Krisuuuu a răspuns:

Poate trece printr-o perioada mai sensibila..sau cine stie. Poti purta o discutie cu ea, comunicarea este cheia.E posibil ca in perioada cand tu ai fost plecat ea sa fii simtit nevoia de a fi langa ea, de a o ajuta, de a o alina cu o vorba..Sunt multe posibilitati, tocmai de aceea te indemn sa porti o discutie cu ea, dar sa nu pară că "o iei la răspundere". Multa bafta iti doresc!