| SorinELoo7 a întrebat:

uita-ti cum sta treaba: acum 2 zile am cunoscut o fata pe un site de matrimoniale la distanta mare de mine. Am vorbit pe mess cunoscandu-ne mai bine. Ce putem face ca sa ne intalnim, desi distanta este mare (eu in din Turnu Magurele si ea din Videle). Credeti ca vom avea relatie si de la distanta? Astept raspunsuri si dau FUNDA!

7 răspunsuri:
| Adalutza a răspuns:

De intalnit va puteti intalni, o data, de doua ori. dar relatia NU ARE CUM sa reziste, pentru ca tu nu ai sti ce face ea acolo si invers, doar daca ai o varsta la care iti permiti sa te muti in orasul ei, dar asta presupune efort foarte mare si ca dragostea voastra sa fie adevarata, nu doar un capriciu. dar de relatie la distanta, parerea mea, este ca nu aveti nici o sansa.happyhappy: dar asta este doar parerea mea, tu faci cum vrei, baftawinkingwinking

| SorinELoo7 explică (pentru Adalutza):

Peste doua luni fac 22 de ani. Parintii mei au rezistat mama fiind din Dobrotesti si tata din Segarcea.

| Adalutza a răspuns:

Ai deja o varsta la care esti pe picioarele tale. ar putea fi o solutie sa te muti on orasul ei, insa inainte de asta cum ti-am mai spus trebuie sa te asiguri ca merita sa faci pasul acesta si ca ea la randul ei vrea. pentru ca la mijloc sunt parintii, prietenii, familia ta ..si oricum, trebuie sa va cunoasteti bine inainte, pentru a nu avea surprize neplacute dupacea.winking

| SorinELoo7 explică (pentru Adalutza):

E foarte bun răspunsul tău.

| SorinELoo7 explică:

Mai vreau și alte sfaturi cei care ați întâmpinat astfel de probleme sau care aveți prieteni/e care sunt într-o asemenea situație.

| ClaudiuMCA a răspuns:

Eu am trecut printr. o relatie la distanta minunata de 8 luni si acum s-a terminat, intr. o asemenea relatie e un risc, te sfatuiesc sa iei decizia potrivita si sa te gandesti.

| Bfocoasa_Aicilef_1987 a răspuns:

Relatie la distanta nu exista... cel putin nu pentru mult timp. distanta nu e o problema va puteti intalni oricand si daca vedeti ca merge mutati-va impreunawinking