| Ady5890f a întrebat:

Salutare, urmează să am primul contact sexual cu iubita mea, amandoi suntem virgini,m-am gandit sa folosesc prezervativ, nu vreau un copilas de pe acum,dar am o dilema, ca sa ma dezvirginez nu trebuie sa am contact direct cu vaginul ei? intre penis si vagin fara prezervativ?
Va mulțumesc, o seara buna!

Răspuns Câştigător
| 120bulevard a răspuns:

Odata ce ti-ai bagat carbasanu in femeie, fie cu prezervativ sau nu, nu mai esti virgin. Virginitatea in sine se pierde atunci cand intretii relatii intime intravaginale sau intraanusale cu o femeie sau un barbat in functie de sexualitatea ta, nu conteaza daca e piele pe piele sau frunza pe apa

| Ady5890f explică (pentru 120bulevard):

Mulțumesc,stiu ca la ea se va rupe himenul si va curge putin sange, dar la mine? se rupe sau nu ața? am pus intrebarile pentru ca intr-un loc scria intr-un fel si in alt loc in alt fel

| mihai69 a răspuns (pentru Ady5890f):

"Ața" aia nu trebuie să se rupă. Deflorarea (ruperea himenului) nu e sinonimă cu dezvirginarea. Sunt destule virgine care și-au prăpădit himenul masturbându-se, la fel cum sunt femei cu viață sexuală activă cu himen elastic.
Iar tu te dezvirginezi în clipa când bagi veverițoiu-n scorbură, cu sau fără căciuliță.

| RusuRoxana379 a răspuns (pentru Ady5890f):

Nu se rupe la nici unu nimic

16 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Virgintate e darul primit de la Creator pentruva fi daruit numai partenerului de casatorie.Ai fi mult mai fericit daca ai amana sa faci sex pana dupa casatorie.Pacatul curviei aduce blestem peste viata orcui.Si cu prezervativ ai sanse de 1 % la un bebelus ca si in cazul fiului nostru de 4 ani. Daca chiar va iubiti, casatoriti - va l prima data si fyi fideli toata viata dupa.

| RusuRoxana379 a răspuns (pentru ania):

Femeie vezi-ti dracului de treabă că ești redusă mintal grav...nu toți credem în basme de genul, marș de pe aplicatia asta

| Ady5890f explică (pentru ania):

V am rugat sa va abtineti laughing))
Chiar asa de greu va era?

| Violleta2022 a răspuns:

Se poate sa fii dezvirginat si cu prezervativ, ca de altfel nu ti se intampla nimic tie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai o dilemă bună. O să te dezvirginezi pe bune când o să vrei copilaș.

| Emilian65 a răspuns:

Tu, vrei sa te dezvirginezi si sa nu lasi iubita gravida? Pune prezervativ penisului si rezolvi ambele probleme.

| MotanulAlbastru a răspuns:

Aiurea...
Poate o rănești.
Himenul nu se rupe, e elastic, trebuie lubrifiat, penisul introdus incet când ea e UDĂ, nu e normal sa sângereze ca porcul și să o doară ca naiba.
Caută sexul vs barza pe YouTube.

Virginitatea e un concept social, daca ai avut un act sexual cu alta persoana nu mai ești virgin, logic, nu exista

| Ady5890f explică (pentru MotanulAlbastru):

Da stiu, despre asta m-am informat, nu ii voi face sa o doara

| Ady5890f explică:

Am uitat sa mentionez ca amandoi avem 17 ani, si Pocăiții cu "așteaptă până te însori să se abțină"

| Sorinelz1 a răspuns (pentru Ady5890f):

Haaa,te-am găsit frate.

Apai așteaptă!

Dacă nu aștepți vei avea de suferit.

" Evrei 10:31

Grozav lucru este să cazi în mâinile Dumnezeului celui viu"

| RusuRoxana379 a răspuns (pentru Sorinelz1):

Taci dracu

| TraianVasilievici a răspuns:

Nu folosi prezervativ, deoarece dumnezeu a randuit să se înmulţească neamul creştinesc! Cine esti dumneata sa te opui voii domnului?!

| RusuRoxana379 a răspuns (pentru TraianVasilievici):

Taci tataie și vezi-ți de treabă