| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutați cu ceva sfaturi! Nu am curajul sa ma duc la un psiholog ((( Am 24 ani și sunt in relație cu un băiat mai mare decat mine cu noua ani, are și un copil de opt ani de la fosta soție (adică nu soție ca nu erau căsătoriți oficial) suntem in relație de doi ani. De la început totul era perfect dar acum relația doastra se răcește! Ne certam foarte des, cand vreau sa-i spun ca el uneori este greșit se agita tare, se enerveaza, striga și pleacă. Uneori imi e si rusine cand sunt cu el in public din cauza comportamentului sau, daca ceva nu-i place raspunde urat si se da tare.Mereu imi zice ca trebuie sa slabesc ca m-am ingrasat si ca nu eram asa de la inceput, de multe ori mi-a promis ca o sa mergem in vacanta impreuna si nu am mai mers. Intr-o zi mi-a spus ca trebuie slabesc ca el vrea sa calatoreasca. Țin foarte mult la el și îl iubesc dar simt ca nu pot așa mai departe.Ii plac ieșirile cu prietenii, fumeaza marijuana și mai consuma și cocaina și alcool i-am spus ca așa mai departe nu poate sa continue dar mi-a afirmat ca el o sa fumeze și mai departe dar mai rar! Toti ai mei îmi zic sa ma despart de el ca nu merit așa persoana și ca o sa-mi distrugă viața! El ma face des sa sufăr și sa plâng (((. Multumesc

8 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da, renunta la el pana nu te si bate sau mai rau, Doamne fereste! Nu e de joaca, face ceva nasol si apoi o sa dea vina pe droguri!

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca esti o persoana rationala ar fi bine si indicat sa asculti si de parerile si sugestiile primite de la apropiatii tai, care in mod sigur iti doresc binele. Mai ales intr-o situatia ca si cea in care te afli, dar nu esti in stare sa constientizezi. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca se comporta asa cu tine, lasa-l si gaseste un alt baiat care te iubeste cu adevarat.

| Andreeush a răspuns:

Și de ce nu asculți de părinții tăi?
Nu ai nici un viitor lângă o astfel de persoană.

| Sofer a răspuns:

Singura soluție luați-o pe cai separate dacă nu își revine.

| Donsavas a răspuns:

Dacă te face sa suferi si iti distruge încrederea,cum îl mai poti numi "iubit"? Acest om poate fi iubit? Intreaba Te! Nu vezi cat de limitat este? Dacă nu i plac femeile "grase" sa si ia o slabanoaga de i se vad coastele, alea nu se mai ingrasa niciodată. Esti femeie si femeia acumulează grăsime ca asa e normal pentru ea. Faci forme de la grăsime. Dacă nu i place, să ai gaseasca, de ce il lasi sa te folosească? Va sta cu tine pana se va satura, tu nu te ai săturat? Atunci așteaptă să se sature el ca oricum nu vei fi fericita toata viata cu el ca nu rezista relația în condițiile impuse de el si din cauza ieșirilor sale.

| BuBBlesykeSs a răspuns:

Poate de aia nici nu mai e cu fosta lui

| PrettyWoman98 a răspuns:

Bună, ai tăi au dreptate.Este o relație toxică nu merita sa fortezi ceva ce nu merge. Sfatul meu este sa iti vezi de viata ta si nu iti îmbolnăvi sufletul.