| Andrei12345 a întrebat:

Salutare,

Vin si eu cu o problema mai delicata si am nevoie de niste sfaturi.
Imi place de o fata care e verisoara cu o verisoara de-a mea de gradul 3... Si vorbim mult in fiecare zi am si iesit de cateva ori asa ca asazisi " veri" dar eu nu o consider vara pentru ca e prea de la departare. Am mai insinuat eu cv, dar din ce vad nici ea nu prea stie ce sa faca, cand da inapoi cand e de acord. Dar nu i-am zis concret ce simt pentru ea, ca m-am atasat de ea big grin Acum nu stiu cum s-o abordez si am nevoie de sfaturi de la voi. Daca ii zici direct ce simt si dupa aia se supara si nu mai vrea sa vb cu mine stric si relatia de prietenie dintre noi. In cel mai bun caz e de acord si ea dar...

3 răspunsuri:
| justfreelove a răspuns:

Sentimentele nu trebuiesc rostite...ele trebuie simtite happy. Daca nu intelege ce simti sau "nu vrea sa inteleaga" nu are rost sa insisti.

| Sweety27 a răspuns:

Spune-i : "hai de astazi sa nu mai fim veri. Ca oricum nu suntem, nu? hahahha... ce prostie, cum sa fim veri de gradul 20. Nu exista asa ceva. Ce parere ai?" si o sa-ti dai seama ce de isi doreste in functie de cum iti raspunde!

| Alex777999 a răspuns:

Daca te gandesti bine rude suntem toti pana la Adam si Eva laughing)))