| IliebGgdw a întrebat:

Salutare, vreau sa aud si parerea voastra.

Conteaza bodycount-ul unei fete/baiat pentru voi?

Pe scurt, eu si prietena mea suntem impreuna de un an. Am trecut prin multe impreuna, locuim impreuna in chirie, este o relatie destul de sanatoasa.

Totusi, inainte de mine, ea a avut mai multe "aventuri", in jur de 15, pe care nu mi le-a zis la inceput, justificându-se ca ii e rusine sa nu fie judecata. Perioada cand le-a avut a fost in studenție, mi-a explicat ca nu voia ceva stabil, obligații etc.

Partea nasoala e ca parca eu nu pot accepta toata situatia, chiar si dupa un an. Am tot felul de probleme de incredere in ea si stau mereu in garda.

La psiholog am fost, i-am explicat situatia, mi-a spus pe scurt ca nu conteaza. Avea 20-21 de ani atunci, e ok ca a experimentat si practic este suma experienței sale.

Problema asta incerc s-o ascund, sunt ok in majoritatea vremii, dar cand nu sunt cu ea, problema asta scapa de sub pres si imi da startul la 5 filme diferite in minte, despre cum, cand, cum a facut-o si de ce. Iar toata situatia asta ma duce la un pol opus, fiind tacut si suferind.
O vad foarte usuratica.

Mi-ar placea sa va aud si voua parerea, in prezent avem 23 de ani.

Mersi anticipat!

18 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Tinere spalata e ca noua happy
Sunt unele care au fost cu*ve veritabile prin Italia, Spania, franta si Germania, centuriste ordinare si chiar si unele dintre ele au devenit femei de casa.
Nu-ti mai face atatea griji pentru atat.
Dar ma mir eu cum o femeie fie ea si usuratica a putut spune cate relatii a avut? asta e curios.

| RAY a răspuns:

Ceea ce ma suprinde mereu este faptul ca nu se vorbeste si despre bodycount-ul unui barbat, tu cum ai stat cu aventurile cu fetele?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Este mare diferenta intre bodycountul unei femei si bodycountul unui barbat. Pt un barbat averge este greu sa obtina sex. Pt o femeie below avergw este extrem de usor sa obtina sex, de aia se si spune femeie usoara. Inca un aspect, femeia nu ofera niciodata sex gratuit. De fiecare data cand face sex, ia investeste emotional in acel barbat, acesta oferind la randul sau fie atractie sexuala, fie avantaje materiale. Barbatul in schimb, da de 2 ori din fund, si gata nici nu isi mai aduce aminte de tipa respectiva, face sex cu ia chiar daca este neatractiva sau saraca lipita. Femeia cu multi parteneri la activ, vine cu un bagaj emotional imens, plus ca isi pierde din oxitocina ( hormonul responsabil pentru atasament), plus ca femeile adora sa compare barbatii intre ei. La modul, ala o avea mai mare, ala tinea mai mult, celalalt era mai bun la dat limbi etc. Paradoxal, o centurista se poate atasa mai repede de tine, pentru ca ia a oferit sex doar pentru bani, fara implicatii emotionale. Eu sunt curios daca ambii parteneri investesc material in relatie ( facturi, chirie, mancare, iesit in oras) sau doar op scoate portofelul.

| dullcat a răspuns:

Parerea mea e ca nu vei scapa de obsesia pentru body count nici acum nici mai incolo, deci mai bine ar fi sa gasesti pe altcineva, altfel va chinuiti pur si simplu amandoi, asa cat se poate de inutil si fara scop.

,, nu mi le-a zis la inceput, justificându-se ca ii e rusine sa nu fie judecata''. Considerand ca ai postat aici, eu ii cam inteleg temerile.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Vorbesti de studentie ca si cum a fost acum mult timp in urma si ca i-a venit mintea la cap. Dar probabil ati terminat-o anul asta sau anul trecut.

Persoanele cu un body count mare, in general, sunt incapabile sa creeze legaturi emotionale profunde. Deci ai grija.

Si ca sa iti raspund la prima intrebare, nu as sta cu una cu body count mare sau care m-ar minti in legatura cu asta.

| Cypru13 a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Doar buna pentru prietenie cu beneficii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, as vrea sa fie un numar diferit de 0.
Nu este absolut nicio legatura intre numarul de parteneri pe care i-a avut ea inainte si capacitatea ei de a ramane fidela intr-o relatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Felicitari! Probabil esti beta provider, si a trebuit sa investesti enorm in iubita ta, nu te judec sub nici o forma, dar tu platesti pentru tot, nu-i asa? banii ei sunt banii ei, banii tai sunt banii vostri. Probabil tu a trebuit sa investesti foarte mult in aceasta relatie, in timp ce aia 15, au avut-o pe gratis. Au pompato si au parasit-o dupa aceea. Nu te judec, nu-i nimic rau in asta, majoritatea dintre noi, barbatii suntem beta provideri, partea proasta este ca "dragostea" o sa tina atat cat vor tine si banii tai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scapa de ea, nu e potrivita pentru ce vrei tu. Si nu te mai muta impreuna cu toate tipele de care se intampla sa iti placa putin.

| Robert2526 a răspuns:

Haha esti amuzant. Ce conteaza ce a fost? conteaza ce o sa fie! Daca iti place de ea si o iubesti, ramai cu ea, ce conteaza ce a fost acum cativa ani?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Robert2526):

Alegerile oamenilor in trecut au consecinte si in prezent. De aia conteaza ce a fost.

| Robert2526 a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Intr-o relatie, nu conteaza ce a fost in trecut, decat daca ai tu o problema. E treaba fetei ce a facut inainte sa il cunoasca, nici nu trebuia sa ii zica

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Când iubești cu Adevărată da cu Adevărat nu mai conteza... înțelegi? Nu mai conteza rahaturile astea da asa cu ăla da asa cu nu știu cine ori iubești cu Adevărată da cu Adevărat ori nu și o săte judece pentru trecutul tău iar cine face asta și judeca omul ala ca a avut un prieten prietena gata nu știu ce nu știu cum rachauri bolnavi.

| Karina17K a răspuns:

Pentru mine nu contează acest aspect. Atât timp cât iubesc și sunt iubită, de ce mi-ar păsa? Iubita ta și-a dorit să experimenteze viața așa cum fac si alte persoane, până te-a întâlnit pe tine. Gândește-te că mulți băieți fac asta, dar nu sunt judecati. Ei i-a fost teama sa-ti spuna pentru ca societatea e de rahat și exista conceptia veche cum ca femeile ar trebui sa aiba un singur barbat in toata viata. Dacă nu-ți trece treaba asta nici dupa psiholog, soluția finală ar fi să vă despărțiți... Până să iei o decizie pe care o poti regreta, comunică cu ea
și spune-i ce ai pe suflet. Poate este greu să-ti dezvălui fricile in fața partenerului de viata mai ales daca el e implicat, dar stii vorba aia "acum ori niciodata". Serios omule, nu poți trăi 24/7 cu aceste gânduri.

| CarBaro250726 a răspuns (pentru Karina17K):

Nu trebuie sa aiba unu singur dar nici sa-i incerce pe toti

| anonim_4396 a răspuns (pentru Karina17K):

Este o mare diferenta dintre 4-5 parteneri sexuali, pe care i-ai avut in urma unor relatii de durata, si alta este 15, pana la 22 de ani. Femeia a fost galeata, nu a refuzat nimic. A experimentat si ia mititica laughing laughing

| Cypru13 a răspuns:

Daca tu nu poti trece peste acest lucru singura solutie ar fi sa te desparti de ea. Pentru o fata de varsta ei mi se pare totusi un numar destul de mare. Mai terminati si voi cu experimentatul asta, cate pl ai vrea sa cunoasca. Si nu poti sta cu o femeie mereu cu ganduri de genul asta. Deci depinde in mare parte de tine aceasta decizie. Fa ti o balanta si gandeste te pe termen lung. Pentru sexplaymate ar fi buna, pentru termen lung, gandeste te bine..depinde de tine cum te impaci cu aceasta idee.

| Carol01 a răspuns:

Mie imi plac virginii