| Aldutssss31 a întrebat:

Buna TPU.As vrea sa va cer un sfat.De câteva luni locuiesc cu prietenul meu în casă bunicii mele care a murit.Aceasta a rămas moștenire mamei mele si unchiului meu cu care locuim(Sunt 2 camere).Eu sunt însărcinată și nu voi putea sa mai lucrez mult timp.Mama vrea sa vândă destul de curând casă iar noi sa ne mutăm cu chirie sau sa facem un împrumut pentru o casă dar nu realizează că pentru asta trebuie să ai un venit stabil de minim 3=4 ani.Singura chestie pe care i-am cerut-o a fost sa vândă casă cand vom fi si noi stabili financiari si ne vom permite chirie sau împrumut.Ce ati face în situația asta?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E clar ca nu il place pe prietenul tau. In alta intrebare scrii ca este imatur. Va trebui sa o indupleci pe mama ta.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Eu m-as fi gandit la copil cand aveam venituri stabile amandoi. Nu ai ce sa faci, decat sa stai acolo pana o sa aveti bani sa va cumparati ceva ori pana puteti sa faceti un imprumut.

| Freya1 a răspuns:

Interesativa de ce aveti nevoie pentru un credit la prima casa, în caz contrar mutati-va la ai lui sau chiar la mama ta.

| Legion7X a răspuns:

Planul A puneti punctul de vedere să nu vândă casa, atât timp cât vă este benefică privind conditiile, și poate un mod mai ușor de a vă descurca cu copilul, mometan. Planul B dacă nu aveți încotro, poți solicita a parte mică, din banii din vânzarea casei dacă sunteți în pană cu banii. Plus că ar fi un mic sprijin cu chiria până vă gasiți de muncă sau dacă nu aveți.

| NunuNini a răspuns:

Tu nu poti sa impui conditii. Nu ai nici un drept in acea casa. Cine stie de ce vrea sa o vanda. Din toate intrebarile tale inteleg ca nu veti fi niciodata stabili financiar. Mutati-va in chirie. Daca iubitul tau are 4.000 lei cum spuneai in alta postare, banii va vor ajunge.