| anonim_4396 a întrebat:

Salutare,erectie slaba din cauza masturbarii pe filmele pentru adulti. Am 15 ani, in fiecare zi timp de 1 an si 8-9 luni, am reusit sa ma las de masturbare si filmele pentru adulti de acum 8 zile (mi-am dat seama ca e de la pornografie deoarece cand ma masturbam pe filme aveam o erectie mai tare si cand o faceam fara pornografie era mai moale). O pauza de la masturbare timp de 6-7 luni va functiona? Sau trebuie sa fiu consultat de un medic urolog?

15 răspunsuri:
| FOG92 a răspuns:

Da, dar, ma gandesc ca la primul contact sexual nu o sa rezisti nici 2-3 secunde pana o sa iti dai drumu ''rauri'' laughing)

| Musafuka21 a răspuns (pentru FOG92):

Rezist de 8 zile fara masturbare deja, deci tu te ai vindecat de erectiile slabe si de libidou scazut cu absenta de masturbare pentru 4-5 luni?

| FOG92 a răspuns:

Erectie slaba si libidou scazut LOGIC sunt primele ''bonusuri'' by the way vezi ca pot aparea si alte complicatii daca ti-o freci la foc automat zilnic de 3-4 ori incontiuu cauta pe net, probleme cu care nu vrei sa ai de a face crede-ma! asa ca sfatul meu e sa o reduci si sa ramai nefutut daca nu ai cu cine sa o faci

| HelpingHands a răspuns:

Adevărul e că de la atâta masturbat o să ai probleme când vei fi cu o fată! Crede-mă că știu ce zic! Și nici nu e sănătos să te masturbezi! Fotbaliștii, de exemplu știu că nu e bine să te masturbezi înainte de un meci important că îți scade vitalitatea.

Ai grija de tine!

| Musafuka21 a răspuns (pentru HelpingHands):

Ma voi vindeca? Si daca reusesc sa nu ma mai masturbez pana la 18 ani sau chiar niciodata o sa mai am probleme cu sex ul?

| FOG92 a răspuns (pentru Musafuka21):

De masturbare DA, de prostie nu ......pana sa ai probleme cu sexul vezi daca o sa ajungi sa il obtii

| Musafuka21 a răspuns (pentru FOG92):

La ce te referi? Vrei sa zici ca nu ma mai vindec de erectiile slabe? Chiar si cu absenta de la masturbare?

| FOG92 a răspuns (pentru Musafuka21):

Nu stiu om care sa reziste in absenta unei femei sa nu si-o frece acum fiecare cum poate

| Musafuka21 a răspuns (pentru FOG92):

Pai eu sunt inca micut si nu am avut relatii cu fete doar o data la 10 ani ai a tinut 2 zile gen, daca reusesc sa ma las masturbare si filmele pentru adulti pana la 18 ani voi mai avea probleme legate de sex?

| HelpingHands a răspuns:

E bine sa nu te masturbezi! Este excelent ca te abții. Ține-o tot asa. La 18 ani o sa poți face sex fără nici o dificultate.

| Musafuka21 a răspuns (pentru HelpingHands):

Multumesc pentru raspuns, am inca o problema cu erectiile matinale de cand m-am masturbat ultima oara am mai avut o singura erectie dimineata si aia slaba, problema asta se va rezolva peste 1-2 luni?

| doctorandus a răspuns (pentru HelpingHands):

Onanofobie sistematizata. Asta e NoFap.

https://www.youtube.com/watch?v=k1Mjrx-Ir5U

| Musafuka21 a răspuns:

Eu am o varsta cam frageda si ma confrunt cu asta, 15 ani... erectiile tale si au revenit sau tot moi sunt? Si ce varsta ai?

| FOG92 a răspuns (pentru Musafuka21):

Dabia 15... si de acum ti-o freci cam devreme totusi laughing)

| Musafuka21 a răspuns (pentru FOG92):

Lasand de o parte asta, erectiile tale sunt normale sau tot moi sunt? Ma gandesc la libidoul meu este scazut din cauza ca nu mai vizionez filme pentru adulti, cati ani ai si de cand nu te ai mai masturbat?