| anonim_4396 a întrebat:

Salutări!

Folosește cineva spermicide, anticoncepționale, inele vaginale sau IUD?

Poate să îmi spună experiența cu aceste lucruri?

Mulțumesc!

1 răspuns:
| serenavand a răspuns:

Uite,eu personal nu le folosesc pentru ca nu am nevoie, însă.
Doctorii pot să îți confirme că acestea sunt foarte dăunătoare în primul rând pentru sănătatea ta (și ceea ce ține de aparatul reproducător) și plus la toate se schimbă efectul hormonilor asupra ta, se formează un dezechilibru total, în urma cărora apar probleme cu menstruația, acneea și mai târziu poate fi sub semnul întrebării și capacitatea de a face copii..pentru ca activitatea sexuala care nu are ca rezultat apariția unui copil, duce la cancer mamar uneori, alteori apar chisturile vaginale și alte chestii..pentru că odată cu începerea vieții sexuală se fac o serie de schimbări în organism (cred că știi și așa) și corpul reacționează instinctiv la formarea unui copil...de asta cred că ar trebui să le eviți.

Sper ca te-am ajutat.