| alex89 a întrebat:

Salutari tuturor,,,, eu am o intrebare,,, singuratatea depresia si lipsa unei persoane dragi(o monotonie sentimentala) sunt un coctail mortal,,,,, eu unu am trecut depresia la alt nivel, furie, pierderea controlului, si multe altele si mai interesante

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Multe altele si mai intresante...crezi tu ca sunt mai intresante? Nu sunt.Bine ai zis, tu singur ai trecut depresia la un alt nivel in concluzie tu singur trebuie sa revii la normal.De tine depinde schimbarea, nu de altii.Sau daca nu poti, ar trebui sa te duci la un psiholog

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Eşti stăpân pe propriul corp. Nu le lăsa să te doboare. Va veni soarele şi pe strada ta!
Şi poate că nu e depresie. Mai există supărare, tristeţe, mohorâre. Depresia este ceva foarte avansat, foarte dificil şi care se poate depăşi doar cu ajutorul unui psiholog. Eu zic că ceea prin ce treci tu este ceva mai uşor şi poţi trece peste. Şi apropo, nu îţi uita părinţii. Sun convinsă că ar vrea să îţi fie apropiaţi. Nu e neapărat nevoie de o fată/prietenă pentru a avea persoane dragi. Părinţii fac parte din aceeaşi categorie.

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Nu poti fi singurul, uite si eu sunt cam in depresie, si in depresie nu te poti controla. Daca ai vedea cum vorbesc eu cu cei dragi, cu superioritate, fara mila, fara sa-mi pese.De aceea exista control.
Nu stiu ce sfaturi sa-ti dau nu am trecut de asta, dar incerc sa uit si sa ma refugiez in alte locuri.Depresia mea nu e constanta, la distractie nimeni nu ma recunoaste, nu stie ce e cu mine, la scoala sunt alta persoana, cea cuminte. E greu sa te imparti in felul asta, nu fa ca mine.
Nu lasa depresia sa te copleseasca.Nu merita.

| Piscotel a răspuns:

Da, ingredientele precum singuratatea, depresia, lipsa unei persoane dragi ajuta la formarea unui cocktail mortal. Dar depinde numai de tine daca il bei sau nu.
Furia si pierderea controlului nu te ajuta decat sa iti adancesti ranile din suflet si sa ii indepartezi pe ceilalti.

Nu uita ca depinde numai de tine sa nu mai fii singur, sa iesi din depresie si sa inlaturi monotonia sentimentala. Nimeni nu te poate ajuta, numai tu si caracterul tau. E greu, dar am putut eu ...sigur poti si tu happy

Succes si Sarbatori Fericite!

| hasegawa a răspuns:

Nu esti singurul care datorita anumitor probleme a ajuns sa aiba un comportament nu tocmai placut.
Insa am si o intrebare pentru tine:singuratatea/depresia/furia/pierderea controlului te-au ajutat sa revi la starea de implinire si fericire? Sau te-au adus intr-o stare mult mai fara iesire fata de cum erai.
Gandeste pozitiv si nu te mai lasa prada suferintei si neajunsului.Toate au o rezolvare, in timp iti vei da si singur seama de asta.

| askanyo_8091 a răspuns:

O defeinitie pentru :"mai interesante:?
Hei da' de ce nu iti faci prieteni? sa nu mai fi singur o prietena ceva o fata care se afla in situatia tabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu innebunesc, am momente cand pierd controlul,,,, acum rad, in 5 min incep sa tremur, uneori plang alteori incep sa rad necontrolat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt intreaga poveste este cauzata de singuratatea.eu trec prin asta chiar acum si mi as dori tare mult sa trec peste dara nu cred ca voi reusi vreodata.plus ca mai intervine si anxietatea care simt cum se agraveaza pe zi ce trece