| anonim_4396 a întrebat:

Salutm asa o intrebare pentru toti,
Merita sa te intorci la fosta, daca vinovat in toate am fost eu ( si regret nespus de mult )?
Ce parere aveți?

7 răspunsuri:
| oany a răspuns:

Buna.In primul rand daca ai gresit, trebuie sa iti recunosti vina si sa incerci sa repari greseala.Treaba cu ciorba reincalzita..pai daca viata ar fi atat de roz...si nu ne-am certa.ce minunat ar fi! Insa asta este utopie! Nu avem cum sa ne intelegem perfect, imporant e sa intelegem ca am gafat, sa corectam greseala si sa invatam din ea.Normal ca te sfatuiesc sa te impaci cu ea! Daca va iubiti.e pacat sa lasati o dragoste sa moara!

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care fata ar accepta sa reluati/reincepeti relatia ar insemna ca ori respectiva fata este cea mai proasta fiinta umana de pe aceasta planeta, sau ca te iubeste cu adevarat, caz in care trebuie sa-ti remodelezi in totalitate comportamentul tau atat fata de ea cat si fat de societate. Sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Asta depinde doar de tine, dacă o mai iubești pe fosta și dacă ea te acceptă din nou.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, nu merită. Ar fi doar pierdere de vreme, amâni inevitabilul.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Bineînțeles că poți să te întorci la ea.

| xeum a răspuns:

Ciorba reincalzita n-o sa fie niciodata gustoasa

| bobi123 a răspuns:

Eu sa fiu in loc la fosta nu ti -aș ierta, desigur depinde ce ai facut, dar cu siguranța bine nu