| alecsisa a întrebat:

Salutt.Sunt boboaca la mate info si habar nu am la infolaughing))))). So ma puteti >ajuta?:"Multumesc >anticipatbig grin

5 răspunsuri:
| LaraDésire a răspuns:

Unu la mana ai gresit categoria. Doi la mana de ce ai dat la mate info daca nu stii matematica si nici informatica. Sfatul meu? Schimbati liceu big grin

| Andreea_1440 a răspuns:

Salut si eu is la mate info intesiv si e super greu mai ales la profa pe care o am, e super greu ai algoritmi e najpa in a 10 faci programe e super najpa eu am vr sa ma transfer da nu m-a lasat ai mei. e najpa.info nu consta in jocuri chestii de astea, programare... e najpa cel [putin eu nu stiu nimic, si la profa care o am, daca esti atenta la ore o sa stii trebuie sa prinzi de la inceput ca dupa iti este tot mai greu si nu mai stii nimic, succes sper ca ai inteles ceva:*

| H4cK3r a răspuns:

Cred ca ai gresit categoria thinking daca te duce un pic capul, n'o sa ai probleme prea mari.

| movu a răspuns:

Transfera-te, este foarte greu sa vezi ce te asteapata in a11a ti-o spun din proprie experienta deci nu se merita sa stai pe mate info daca nu le ai bine cu matematica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La inceput faci algoritmi(traducerea limbajului de programere in romana). Dupa, cand vei incepe C++(asta se face de obicei), daca te duce capul, vei intelege ca e foarte logic. E adevarat ca e unul din cele mai grele limbaje de programare, dar daca ai profesor bun, vei intelege. In plus, daca stii engleza, sunt multe forumuri de unde vei putea invata cu usurinta(cplusplus, com, dreamincode.net). Vointa iti trebuie si poti ajunge chiar si programatorwinking