| TaniaBraileanu a întrebat:

Saluuuut! Vreau sa ma masturbez si nu stiu mai exact cum, help pls

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Masturbarea in cazul fetelor poate fi realizata prin excitarea zonelor erogene atat manual cat si prin folosirea/cu ajutorul unor obiecte. Masturbarea poate fi doar exterioara cand se mangaie/ating sanii, sfarcurile, interiorul coapselor, labiile si /sau clitorisul. Masturbarea poate fi si intravaginala efectuata cu ajutorul degetelor sau a unor obiecte lungi de grosimi adecvate largimii vaginului. Pentru obtinerea unor satisfactii si placeri deosebite se poate actiona prin masturbare combinata. Printre cele mai folosite obiecte gasite prin casa, care pot fi folosite cu mai mult sau mai putin succes pentru masturbare se pot aminti; luminarile care pot fi modelate sa aiba forme de asa natura incat sa se potriveasca perfect in vaginul tau, tuburile de spray sau dezodorante, morcovi sau castraveti cu grosimea si lungimea potrivita folositi asa cum sunt sau introdusi in prezervativ, gatul alungit al unor sticle, lanterne, para de la dus si apa sub presiune, etc. Insa cele mai sensibile si "jucause" ramane totusi degetele tale in cazul in care inca nu ai un prieten sau iubit care sa te ajute. Spor la masturbare happy

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Întreabă un prieten! happy
De fapt, asta nu prea se învață așa; nu toată lumea o face la fel, din simplul motiv că fiecare se excită diferit.
Teoretic, simpla mângâiere a clitorisului e suficientă, dacă folosești și ceva lubrifiant, pentru ca atingerea să fie cât mai plăcută.

| CiPiCaO90014 a răspuns:

Baga degetul in gaura dintre picioare pe unde faci pipi.

| TaniaBraileanu explică:

Dar imi este frica s-o fac

| CSOMAIR a răspuns:

De ce iti este frica?

| Minitrool a răspuns:

Ce te face sa iti fie frica?