| Georgii_7923 a întrebat:

Saptamana trecuta am inceput sa ma masturbez. eram in dus. ma rog asta nu e important. dar de atunci nu m-am mai masturbat pana aseara. problema e ca aseara m-am masturbat de 3 ori, si azi o data. nu ma masturbez mult, cam 2-3 minutele. dar acum simt nevoia sa o fac iar si iar si iar! ce dac? cum scap?sad

11 răspunsuri:
| Allexis a răspuns:

Incearca cu sex. Probabil ti-a placut foarte mult efectul masturbarii si de asta simti nevoia. Varianta 2 ar fi ca esti nimfomana. Dupa ce o sa faci si sex iti vei da seama. Oricum, masturbarea nu e ceva rau. Numai sa nu abuzezi, totusi.

| Allexis a răspuns:

Nu, nu functioneaza. Daca ti-e pofta, o sa vezi ca te umezesti brusc din orice, numai de la un gand, de exemplu. Plus ca, in cazul fetelor, masturbarea se poate face discret, in aproape orice loc / conditii / etc. Daca nu vrei sa incerci cu sex, masturbeaza-te linistita, dar incearca sa nu depasesti 3 ori pe zi, ca e prea mult, totusi. Cam toate fetele se masturbeaza si n-a murit nici una din asta. In schimb, daca te opresti, e posibil sa apara dereglari hormonale, si nu are rost.

| Ezzio a răspuns:

Sunt disponibil!

| Isabela96 a răspuns:

Trebuia nici sa nu incepi dar acum iti sugerez sa te abit cat pot daca nu reusesti sunt niste fete in Alba care au o asociate si te ot ajuta sa scapi de asta iti sugerez sa mergi sau sa cauti pe site sa te informezi http://www.ccalba.ro/

| adriana543768654567895334 a răspuns:

Da. Daca iti ocupi timpul cu altceva s-ar putea sa reusesti. Daca iesi pe afara cu siguranta o sa uiti complet. ca doar nu poti sa te masturbezi pe afara laughing.

| ŦєтiţaŦăяăNuмє a răspuns:

Pai cauta`ti un baiat pe cinste si fa`i sex cu elhee hee)
Altceva nu prea cred ca ai ce facetongue

| OHmyGosh a răspuns:

Sfat:pune mana pe o carticica si ia apuca-te sa citesti putinwinking.Ca pun pariu ca n-ai mai mult de 12 ani.

| Princess_6312 a răspuns:

Sa ai voina, sa te gandesti la altceva, sa te ocupi cu altceva. armescuselena este idul meu daca vrei sa te aut sa iti dau mai multe indicatii

| Georgii_7923 explică:

Nu e o solutie. nu vreau sa-mi pierd virginitatea. si vreau sa renunt si la chestia asta...

| Georgii_7923 explică:

Nu vreau sa incerc cu sex, repet. am citit alte raspunsuri, la alte intrebari gen a mea si ziceau anumite persoane sa incercam sa ne ocupam timpul cu altceva. credeti ca functioneaza?

| Georgii_7923 explică:

Mi-a cam trecut...happy am incercat sa ma gandesc la altceva, sa scriu pe bloguri si sa ies mai mult. vad ca a functionat.happy