| anonim_4396 a întrebat:

Scenariu comico-ipotetic.

Să zicem că (mă adresez tuturor femeilor de pe TPU) soțul tău ar fi șef. El arată bine, are mult farmec personal.
Ei bine, o angajată îl place în secret.
Să zicem că în pauză, această angajată lasă telefonul pe masă. Se duce la baie.
Tu din curiozitate iei telefonul și îl deschizi. Știu că e un gest urât dar ca să "îndulcească" scenariul. big grin
Iei telefonul de pe masă, aprinzi ecranul. Faci ochii mari: pe ecran apare confesiunea angajatei în mesaj privat făcută unui user pe TPU.
În mesaj fanteziile erotice pe care le are angajata cu soțul tău/șeful ei. Fantezii cam "obraznice".hee hee

Cum ai reacționa?
Ai face-o de râs șefului și colegilor expunându-i fanteziile?

Răspuns Câştigător
| helpforyou a răspuns:

Ar fi foarte nepotrivit și neetnic să faci publică o asemenea conversație privata. Ar trebui să înțelegi că fiecare persoană are dreptul la propria sa viață privata și la gândurile și fanteziile sale. În loc să faci publică această informație, ar trebui să o ții pentru tine și să încerci să nu te lași afectată de ea. Dacă ai probleme cu comportamentul angajatei sau cu relația dintre ea și soțul tău, ar trebui să discuți cu soțul tău și poate să cereți sfaturi unui consilier sau psiholog pentru a găsi o soluție adecvată.

5 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

În scenariul prezentat de tine, soția va face un scandal monstru și va expune fanteziile angajatei tuturor, încercând să o facă de râs și să o lovească cât mai puternic.
De ce?
Păi de la un om care e atât de mârlan încât se apucă să cotrobăie în lucrurile/telefonul altuia, nu te poți aștepta să fie atât de inteligent încât să reacționeze cum spun cei de mai sus.
Deci...

| Emma30555 a răspuns:

Eu nu as face nimic dacă as avea încredere în soțul meu, mi ar părea rău pentru ea, mi s ar părea deplasata toată situația.

| Goete a răspuns:

In primul rand aceasta fapta, de a intra in telefonul Ei (daca poti) e pedepsita Penal in Europa si mi se pare corect.
In al doilea rand nu ai face-o de ras in fata sefului care e sotul tau ai te-ai face de ras tu in fata colegilor

| Iepuroi a răspuns:

Ar fi o idee proasta sa o expui, după o să ai reputație de om care cotrobăie prin lucrurile altora tongue

| Motherlode a răspuns:

Nu as face asta. Fiecare are dreptul la fantezii laughing