| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

Scuzati categ! Am mare nevoie de ajutorul vostru! Azi mi-am luat un telefon ALLVIEW. Si, nu stiu cum sa procedez cu USB-ul! Am niste fisiere pe telefon de la profesoara de romana, foarte importante si trebuie sa le scot pe calculator.Pe desktop imi apare ceva, dar nu stiu cum sa procedez.Nu-mi apare nimic de instalare! Va rog, ajutati-ma!

5 răspunsuri:
| AmelyRain a răspuns:

Deci bagi cablul si ar trebui sa iti apara pe telefon ceva pe care scrie " portniti stocare date" sau " porniti usb" ...ma rog acum depinde ce telefon ai.
Apoi intri in My Computer si te duci undeva la Removable Disk si apesi acolo...ma rog, asta in caz ca ai card de memorie, pentru memoria interna a telefonului nu stiu exact cum procedezi, cred ca tot cam asa.
Eventual daca iti apare ceva pe desktop apesi pe Open Folder sau ceva de genul, nu cred ca trebuie sa intalezi nimic. Si eu am Allview si nu mi-a trebuit nimic.

| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru AmelyRain):

Am ALLVIEW F2, si. cand intru in My Comp. nu.mi apare Removable Disk.Si am card de memo.

| AmelyRain a răspuns (pentru Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz):

Seamana cu al meu, eu am Allview P1 aldro, deci la mine e asa.
- bag cablul USB
- deblochez telefonul
- imi apare " Porniti stocare USB" si apas pe scris
( daca nu iti apare scris ala pe ecran ar trebui sa il cauti in telefon, udneva la aplicatii in desfasurare si sa apesi pe el)
- apoi iti apare autoplay-ul pe ecran si selectezi Open Folder
sper sa te descurci