| anonim_4396 a întrebat:

Se pare ca nu m-am facut inteleasa. Ceea ce am vrut sa spun mai devreme,are legatura cu baiatul care se indragostise de mine,asadar m-a asteptat cateva luni pentru a iesi cu el pe afara.Dar nu s-a putut si I-am promis ca ies zilele astea,apoi I-am zis adevarul( Ca nu sunt pregatita de o relatie, nu ma refer la sex). I-am zis ca s-ar putea sa plec, el stia ca e vorba de asta vara asta.Asta m-a ajutat sa ma eliberez si mi am dat seama ca este mare lucru sa spui'nu' in viata. Imi pare rau ca l-am amagit.Mi am cerut scuze,poate ca nu m-a jignit,dar a reusit sa ma faca ma simt prost intr-un mod diplomat.I-am zis ca ma poate numi nesimtita, nu am putut fi sincera cu el. Oricum, a fost intr-adevar cea mai buna alegere sa-l refuz! Multumesc. Sfaturile voastre m-au ajutat.

2 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Proasta alegere sa astepte dupa tine ca sa vrei sa iesi din cusca. sper ca baiatul sa realizeze ca nu a pierdut nimic.

| anonim_4396 explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Adica? E alegerea lui daca a vrut sa astepte pe cineva care nu I-a promis nimic. Nu a pierdut nimic? Da.el nu a pierdut nimic, dar nu l-as fi acceptat niciodata, asa ca de asta nu a pierdut nimic. Daca era un baiat care sa ma inteleaga si sa nu ma astepte, chiar ar fi avut de pierdut. Stii, eu am foarte multe principii.