| Ferii a întrebat:

Se poate face sex daca penisul nu este decalotat?

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Daca la inceputul actului sexual nu este decalotat in timpul actului sexual se decaloteaza automat si se poate face sex normal.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca se poate. Insa nu este foarte recomandat sa se intretina contacte sexuale cu un penis afectat de FIMOZA, fiindca exista posibilitatea permanenta de a se ajunge in situatia ca penisul sa intre in starea deloc de dorit, cea de PARAFIMOZA. Este binecunoscul faptul ca penisul afectat de fimoza, in urma fortarii din timpul sexului afectiunea se poate transforma in parafimoza si daca retragerea preputiului la locul sau normal peste gland, devine imposibila si NU poate fi realizata rapid, in timp scurt, (urmatoarele 30 - 60 de minute), in acel caz trebuie intervenit de urgenta printr-o interventie chirurgicala. In concluzie pot fi intretinute acte sexuale insa cu precautie si/sau multa atentie. Multa sanatate!

| CodrutElian1990 a răspuns:

Foloseste prezervativul.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da se poate ca oricum macar putin se va decalota in timpul actului sexual.

| aumih16 a răspuns:

Faci sex dragoste si se decaloteaza el! nu e asta problema! daca nu solutii se gasesc! dar in orice caz nu chirurgia! poti sa intrebi pe cineva sau eventual partenerul cu care faci sex dragoste daca are eventual ceva pentru cresterea penisului! ca sunt pastile pentru asta! sa vezi atunci ce orgasm o sa ai! faci partenerul sau partenera fericita!

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Da. Merita sa faci sex.