| Dhsbsydbdbdh a întrebat:

Se poate intampla des sa ti se rupa prezervativul? Pana acuma nu am patit-o dar i-am auzit pe altii.

7 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Daca nu folosesti altceva decat cele de la marca Durex (de la durex sa nu folosesti Tinkle me - pentru ca se rupe), il pui corect (sunt indicatii pe internet) si nu folosesti alti lubrifianti decat cei recomandati de Durex si de la Durex, nu va fi nicio problema. De asemenea, iti recomand sa le cumperi din farmacii. Acolo sunt pastrate in conditii mai bune.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca nu este corect montat si mai ales daca nu se potriveste marimea prezervativului cu grosimea penisului.

| corbulalbrosu a răspuns:

Cea mai frecventa greseala care produce deseori ruperea prezervativului este lasarea unei mici cantitati de aer in rezervorul special prevazut pentru a colecta sperma in cazul ejacularii.

| neutrino a răspuns:

Se poate intampla accidental, dar nu des.

| Emilian65 a răspuns:

Nu se intampla des, dar sunt cazuri cand se rupe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uneori contează si calitatea...dar cel mai mult contează punerea acestuia.
Daca acesta este folosit incorect șansele sunt destul de mari sa se rupă.

| zerro17 a răspuns:

Si sa nu fie de ani de zile.Gen daca pe el scrie ca expira in 2016, sa zicem, mai bine nu-l folosesti. Sau daca nu e elastic, e rigid, tot la fel, nu-l folosi. Am patit-o cu durex. Norocul a fost ca s-a rupt de la baza. Dar folosit corect