| angelina_1424 a întrebat:

Se poate sa iti vina menstruatia cand esti insarcinata? Va rog sa imi raspundeti

Răspuns Câştigător
identitate
| identitate a răspuns:

Menstruatie=eliminarea ovulului nefecundat.
Daca esti insarcinata nu mai elimini nici un ovul (e fecundat, altfel nu ai fi insarcinata!big grin), deci nu mai ai cum sa ai menstruatie!
Nu stiu de unde ies toate povestile astea cu "menstruatie peste sarcina". Grav e ca multi le sustin in continuare. O sa primesti si asemenea raspunsuri, sunt convins. Dar, sunt bazaconii!

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Menstruatia nu, dar poti avea sangerari care sa imite menstruatia in primele 2-4 luni de sarcina.

| monyk a răspuns:

BUna, menstruatia nu are cum sa vina cand esti insarcinata, in schimb poti avea o falsa menstruatie, care consta intr-o sangerare, dar care e diferita de menstruatie pentru.ca e mai slab cantitativ, culoare mai diferita si nu tine cat tine menstruatia de obicei... dar menstruatia adevarata nu are cum sa iti vina cand esti insarcinata pentru.ca atunci cand ai menstruatie, se elimina ovulul nefecundat, de aceea se produce menstruatia, in schimb cand esti gravida, atunci nu mai ai menstruatie pentru.ca ovulul este fecundat de catre spermatozoid; oricum sunt rare cazurile in care ai sangerari.

| catthshshshs a răspuns:

Nu ai cum, poate fi doar o sangerare mai redusa cantitativ care sa imite mesntruatia!

| Romancutza a răspuns:

Pai posibilitatea este de 2 % dar doar primele 2 luni.

| cristy_4404 a răspuns:

Nu mai ai menstruatie atunci cand esti insarcinata.

| razvy_9918 a răspuns:

Pai se poate dar se intampla cam rar lucrul acesta, poate sa-ti mai vina inca vreo luna, doua chiar daca ai ramas insarcinata. Mai bine du-te si fa-ti un test de sarcina.

| Emanuelaema a răspuns:

Nu, nu cred ca este posibil.

| deea89_9851 a răspuns:

Da, din pacate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu