| Necunoscut112 a întrebat:

Se poate să nu te doara sânii inainte de menstruaţie? In 4 zile ar trebui să imi vina, dar nu simt această usoara durere pe care o am de obicei. Ar putea fi un semn de sarcină?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca este posibil sa NU apara simptome premenstruale cu 4 zile inainte de data prezumtiva de pornire a menstruatiei. Doar neinceperea sangerarii menstruale si lipsa acesteia si dupa trecerea a mai multe zile fata de data reiesita prin calcul, poate fi considerata si/sau apreciata ca fiind in acel moment singura simptoma de sarcina posibila. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Clytia a răspuns:

Nu e obligatoriu să te doară sânii înainte de menstruație, eu cel puțin nu am probleme de genul. În legătură cu sarcina, dacă ai făcut-o neprotejat și mai erai și în perioada fertilă, da, e posibil să fii însărcinată. Acum numai tu știi...

| alina2k18 a răspuns:

Nu toate femeile au un sindrom premenstrual asa pronuntat.

| Necunoscut112 explică:

Da, dragilor, mi-a venit chiar mai repede cu 3 zile. Nu sunt gravidă. Yuuppy!