| LabăDeURS022 a întrebat:

Se pot transmite boli sexuale la contact cum ar fi pile pe piele
(adică fără contact sexual)?

7 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Șansele sunt foarte mici la sărut, însă, e posibil sa se transmită herpes, CMV virus și sifilis.

| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca poti lau boli cu transmitere sexuala si fara sa faci sex.

https://www.csid.ro/......-16271007/

| mihai69 a răspuns:

Desigur. HPV, sifilis, paraziți etc.

| Sofer a răspuns:

Doar prin sărut și contact sexual neprotejat poți contacta boli cu transmitere sexuala.

| PedoBarbie a răspuns:

Psoriazis

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Herpes și HPV se pot transmite, HPV se poate transmite și de pe prosop.

| YorickRosto a răspuns:

BUNA.
Depinde de tipurile de boala venerica. Boli precum HPV sau Herpes se pot procura si fara aparitia penetrari. Deci ai grija!
Succes!