| MariaIza04 a întrebat:

Seara buna! Am luat hotararea de a-mi incepe viata sexuala cu iubitul meu. Ne-am imaginat cum va fi momentul, dar inainte de asta, in joaca, mi-a introdus putin penisul. Asta s-a intamplat in noaptea dintre 4-5 iunie. Pe data de 6, pe zi, m-am trezit cu o pata de sange intr-o cantitate suficient de mare. Nu cred ca este vorba de ciclul menstrual pentru ca sangerarea nu a continuat, a fost o singura pata, iar ultima zi de ciclu a fost pe data de 30 mai. Este posibil sa ma fi dezvirginat si sa imi curga sange abia a doua zi? Astept raspunsuri urgent, va rog!

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, e posibil, se intampla uneori. Nu uita de prima consultatie ginecologica, obligatorie in prima luna de la primul contact sexual.

| Emilian65 a răspuns:

In urma penetrarii din noaptea dintre 4-5 ale lunii mai, nu mai esti virgina si in aceeasi noapte s-a rupt si himenul care a dus la aparitia sangelui pe chilotii tai.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Emilian65):

Unde rahat crezi ca s-a rupt ma himenul, crezi ca gata, incep putin si se rupe? Halal barbat poti fi daca spui rahaturi de genul asta.
Cate fete ai dezvirginat tu de imediat i s-a rupt aleia himenul? Iti pot spune eu = 0!

| Emilian65 a răspuns (pentru Emilian65):

Crezi ce vrei, dar asta este adevarul.

| LoveSleep a răspuns:

"...in joaca, mi-a introdus putin penisul". =]]

| JulietteJokes a răspuns (pentru LoveSleep):

I-a scapat un pic acolo laughing de 2/3 ori.

| MariaIza04 explică (pentru JulietteJokes):

Dragilor, Love Sleep si Iuly mai stiu eu cum, cred ca este o problema destul de serioasa, si banuiesc ca voi, fiind in locul meu, nu a-ti fi avut acelasi zambet pe buze. Nu o spun cu rautate, nu am acelasi nivel mintal scazut precum voi, si cred ca daca nu puteti intelege o persoana, si sa raspundeti politicos, ar fi mult mai ok sa va tineti parerile pentru voi! Cred ca oricine poate da de o anumita problema, si cauta raspunsuri. Si este foarte urat sa primeasca astfel de raspunsuri rautacioase. Multumesc! happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru MariaIza04):

Maria, din punctul meu de vedere, si al experientelor din trecut, eu unul nu cred ca avea cum sa ti se rupa himeniul atat de rapid, aveai o durere suficient de nasoala incat sigur ai fi simti totusi ceva, abia daca a incercat sa faca ceva. In primul rand avea si el pe capul penisului sange, nu-i asa usor sa te dezvirginezi, te doare in primul rand pe tine, ca-i o piele, si e bine pusa acolo, nu-i ceva foarte mic ca sa zici eah, gata s-a intamplat. Eu unul repet, nu cred ca nu esti virgina, dupa seara aia, a incercat sa faca ceva, dar sigur nu a reusit.

| kandaraki a răspuns:

Esti ok!

| GHoST013 a răspuns:

Da, se poate intampla. De obicei la primul contact, cand se rupe himenul are loc o sangerare. Te sfatuiesc sa te protejezi si sa mergi la un control la ginecolog.

| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

Stai liniștită, e de la dezvirginare.

| MariaIza04 explică (pentru dfsugiopdfiudygh):

Cred ca as fi fost linistita daca n-ar fi fost de la asta.