| Rihannaforever a întrebat:

Seara buna TPU. Am nevoie de voi. simt ca nu mai pot. M-am saturat de tot ce mi se intampla, m-am saturat de cei care pretind ca imi sunt prieteni cand au nevoie de mine si cand am nevoie si eu de cineva. sunt singura.Ba mai mult, cand ii las in pace tot ei se supara ca vezi Doamne i-am uitat. Imi urasc viata. Pur si simplu nimic nu merge bine. M-am saturat sa plang mereu, sa ma consum si numanui sa nu-i pese. Am 15 ani si inca nu am avut parte de primul sarut. De fiecare data cand sunt cu fetele baietii se uita la ele, baietii draguti din scoala se dau la ele. Eu mereu, in orice situatie sunt pe locul 2 pentru toata lumea. Desi, am dat si continui sa dau tot ce e mai bun din mine ca sa le fie ' prietenilor' bine. Eu de ce nu pot sa fiu fericita niciodata? Incerc sa vad mereu partea plina a paharului dar... nu mai functioneaza. Mi-e teama ca o sa fiu mereu singura, nici un baiat nu se uita la mine. Cand o sa am si eu parte de ce mi se cuvine? Mereu ma intreb de ce tocmai eu? Cu ce am gresit? Cand o sa gasesc si eu pe cineva care sa ma inteleag? M-am saturat de cei care vin si pleaca...

7 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Stai linistita, nu esti singura. Vine vremea cand toti primesc ceea ce li se cuvine. Nu ai de ce sa plangi si sa te consumi. SI mai ales, nu trebuie sa fii invidioasa pe fetele alea pentru ca pe ele le plac baietii. Asta n-are absolut nicio importanta. O sa vina persoana potrvita si pentru tine. Si din contra, de ce te deranjeaza ca n-ai avut parte de primul sarut? Ar trebui sa fii mandra, esti diferita fata de ele. O sa-ti gasesti baiatul potrivit, si crede-ma... o sa fie mai bun decat toti baietii care le plac pe prietenele tale. Doar asteapta... :*

| Oana92 a răspuns:

Invata sa te pui pe tine pe primul loc. Daca tu nu faci nimic pentru tine nimeni nu va putea sa o faca, chiar de ar vrea. Si invata sa ai rabdare, o sa vina si zile mai bunehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mdah..am fost si eu in situatia asta..si oarecum sunt. deci cu un incept esti buna cu toata lumea si ai fost luata de proasta..fii atenta..lumea isi bate joc si incearca sa te demoralizeze, nu lua n seama ce zic ei, numai prosti.da dovada ca ai cei 7 ani de casa si ca esti o fata educata si ai respect pentru cei din jur.cei care nu au fata de tine ..intoarcele spatele. daca una sau unu sare cu gura la tine si te injur sau jigneste cu orice altceva ..sa nu taci.zii si tu vreo cateva.ce ei pot si tu nu sau cum? Fii tare!
Si cat in privinta baietilor..hmm..fii si tu mai agareata, fa o schimbare de look, imbracate sexy si provocator..., incearca sa cunosti cat mai multa lume..iesi in oras. distreaza-te ..nu plange! :*:* Nu a scris acum chiar tot ce voiam sa scriu pentru ca nu am timp..lasa-mi id tau..si mai vorbim si asa eu nu prea am ce face! Oricand iti pot da un sfat si sunt si de acceasi varsta cu tine! :* astept mesajul tau! Pupsss!

Răspuns utilizator avertizat
| simpluone a răspuns:

Viata este intr-o dinamica continua. Este normal sa vina si sa plece. Tu doresti prea mult ce se obtine printr-o intamplare aleatoare. Incerci sa croiesti/construiesti o capcana de sentimente, cand ele nu pot fi nici macar definite nu mai zic prinse. Poarta-te natural cum crezi de cuvinta. Nu forta nimic. Si ai rabdare! nu vei ramane pe dinafara. Cat despre ceea ce ti se cuvine...este ceea ce crezi TU ca ti se cuvine, ai intrebat si pe altcineva ce crede?

| tragic a răspuns:

Copil, uita-te la tine. Trebuie sa incetezi sa te urasti atat de mult. Esti la varsta la care crezi ca tot ce se intampla cu tine este unic si totul te copleseste. Descoperi atat de multe lucruri, ajungi in extreme. Trebuie sa inveti sa te maturizezi. Aminteste-ti ca Pamantul nu se invarte in jurul tau. Iubeste-te. Esti absolut minunat doar pentru ca existi acum. Invata sa iti accepti defectele, te fac unic. Nu cauta perfectiunea, este atat de falsa si fada. Asuma-ti riscuri. Nu iti mai fie frica atata de viitor. Raspunde la orice iti stimuleaza entitatea. Iubeste-te, esti tot ce ai.

| DjProxy132 a răspuns:

Si eu sunt cam in aceeasi situatie. Oarecum. Incearca nu mai bagi in seama tot ce se intampla. Si prietenii, heh, toti sunt prieteni cand ii ajuti. Daca doresti sa vorbim da-mi un mesaj. (App, suntem din acelasi oras.)