| anonim_4396 a întrebat:

Sexul anal neprotejat poate sa transmita boli?

15 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca DA, fiindca in acea zona exista un numar imens de bacterii, care nu pot fi indepartate oricat de bine ar fi igienizata zona anala in exterior. In interiorul colonului chiar si dupa clisma ramane un numar enorm de mare de bacterii sau chiar virusi, care pot sa-ti provoace infectarea penisului sau sa-ti fie transmis un BTS. Din acest motiv este indicat ca intotdeauna sexul anal sa fie practicat doar cu prezervativul montat pe penis. Sanatate!

| TheGentleman a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu sunt adeptul sexului anal sau al vreunei perversiuni de acest gen, dar cum e posibil ca în filmele p0rn0 acest tip de sex să fie practicat neprotejat?

Cred că de acolo mulți au obsesia sexului anal big grin

| Andreeush a răspuns:

Bineînțeles că da!

| Sofer a răspuns:

Da. Recomandat cu prezervativ, mai ales in zona aia.

| ywar a răspuns:

Se spune ca sexul anal este pe primul loc ca practica sexuala in raspandirea de boli cu transmitere sexuala. Locul doi este sexul normal, iar locul trei oral. Asta nu inseamna ca oricare din aceste trei comportamente nu pot genera oricand probleme. Daca esti intr-o relatie stabila, in care gradul de siguranta este mai mare atunci poti sa nu te protejezi.

| Crackman a răspuns:

Ai sanse de 85 % sa ai cancer anal si 90 % boli cu transmitere sexuala

Răspuns utilizator avertizat
| Rux04 a răspuns:

Da, bineînțeles. Ca și cel vaginal neprotejat.

| Bernardus a răspuns:

Orice contact intre doua mucoase face posibila transmiterea de boli.

| DanyDav a răspuns:

Da, daca faci asa la intamplare, cu oricine.
Dar totusi, doare.
lol

| Spartacus12345 a răspuns:

Da, si e destul de periculos

| Spartacus12345 a răspuns:

Cele mai raspandite boli sunt : HIV, cancerul anal care e prevenit de niste "negi" simtiti de niste piscaturi si de inrosirea pielii, HEPATITA A care provoaca icterul si durerile abdominale si HEPATITA B si C care anunta CIROZA si uneori chiar decesul

| Marbella188 a răspuns:

Da, aduce. Dar acum daca ai facut si cunoşti persoana cu care ai facut intr o mare masura, cred ca nu ti se intampla fix tie. Adica nu zic, foloseste un prezervativ dar daca cumva s-a întâmplat nu e un capăt de lume.

| Mariosss a răspuns:

NU Recomand sexul anal. Suntem Oameni, NU animale! Sexul normal este cel mai potrivit și recomandat.

| RareșAnonim a răspuns:

Da de ex un copil