| Denisa16les a întrebat:

Se pot transmite boli prin sexul anal?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Desigur. Chiar foarte multe; și pe deasupra, chiar și fără ca vreunul dintre parteneri să fie bolnav! Bacteriile care „locuiesc" în rect sunt deosebit de periculoase!
Prezervativul te poate feri de unele, dar... există și boli cărora nu le face față. Sau... spate.winking

8 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Poti lua o constipatie, ceva. E periculos.

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca da. Unele infectii sexuale se transmit doar prin intermediul sexului anal.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da se pot.

| aXy99 a răspuns:

Da, normal.

| Maios a răspuns:

Se pot transmite daca faci sex neprotejat(ex. boala HIV, SIDA, etc.) si daca faci sex protejat nu se poate intampla nimica!

| Oaky98 a răspuns:

Da, pin sexul anal se pot transmite boli!

| gorgexxx a răspuns:

Încearcă oral ie mai sigur

| banananazdravana a răspuns:

Doar prostia