| NatureSelf a întrebat:

Sexul este necesar, e adevarat ca tise fac cosuri daca duci lipsa?

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu,nu e adevarat, activitatea hormonala a organismului se adapteaza la orice activitati ai.Sau nu ai.
Cosurile sunt legate de pubertate, nu de frecventa cu care faci sex.

| Flav a răspuns:

Bai Tutankamon, tu nu esti cam mare pentru astfel de intrebari?

| NatureSelf explică (pentru Flav):

Mau pai daca iti zice unu ca asa e, te pune pe intrebari, daca til zic doi deja e sceptic, dar daca ti-o zic o multime de oameni tu ce crezi?

| Flav a răspuns (pentru NatureSelf):

Daca 7 insi imi zic ca cerul este rosu, ma gandesc ca-s idioti. Sau ca e amurgul.rolling on the floor
Hai s-o dam serios: cine ti-a spus treaba asta? Colegii din fata blocului? Trebuie sa observi cine-ti aduce anumite informatii, ca sa stii cum sa le discerni. O multime nu este echivalentul adevarului, asa cum nici protestarii nu pot schimba presedintele.

| raspunz a răspuns:

Sexul este necesar pentru că satisface un insinct pe care îl avem cu toții. Este necesar pentru că ne echilibrează emoțional și după unii și hormonal. Vârsta la care începem este o altă discuție, și alegerea de a ăncepe viața sexuală nu trebuie să depindă de criteriul ăsta.
Ideea cu coșurile și lipsa de sex după umila mea părere a apărut ca o observație empirică. Cine au de obicei coșuri? Adolescenții. Adolescenții au modificări hormonale. Cine nu au coșuri? Adulții. Adulții fac sex. Deci după unii a face sex este soluția pentru a nu avea coșuri. Greșit.
Coșurile pe față, acneea, reprezintă o problemă comună la adolescenți. La unii apare ca rezultat al unei infecții cutanate, trebuie antibiotice, nu trece cu sex. La unele fete apare pentru că au o disfuncție hormonală, secretă prea mulți hormin androgeni, în special în o boală numită sindromul ovarului polichistic. Iarăși trece cu tratament, nu cu sex.

| NatureSelf explică (pentru raspunz):

DA exact despre asta vorbeam si eulaughing

| raspunz a răspuns (pentru NatureSelf):

Personal nu am inteles ce ai zis tu. Când aveai nu făceai sex, acum nu (prea) mai ai și faci sau ceva de genul ăsta. Relația de cauzalitate între coșuri și sex mie îmi scapă.
Stiu persoane care fac sex de mult timp și tot au acnee. Cum știu și persoane virgine care au un ten perfect.
E la fel de stupid precum ai spune că își trec coșurile dacă iei carnetul de șofer. Ai văzut mulți șoferi cu acnee? Nu, pentru că au toți peste 18 ani, sunt adulți, nu adolescenți.
Modificările hormonale care se produc la pubertate nu au legătură cu sexul. Nu prea a fost dovedită o legătură între sex și nivelul hormonilor sexuali, estrogen/profgesteron/testosteron, efectul hormonal este mai mult la nivel de mediatori chimici ai creierului, serotonina, endorfine.

| NatureSelf explică:

Oare, eu nu as fii asa sigur, toti cei care au o varsta respectabila, cand am avut cosuri asa au zis... apoi acum numai am desi tot mai apar ele... si sincer nu ca eu nu as **** cevalaughing

| NatureSelf explică:

E clar. multimea minte? sal dam jos pe basescu

| emocryzy a răspuns:

Sexul e sanatos deci daca ai chef apucate de treaba (nu are nici o legatura cu cosurile ) bafta