| ingerasul90 a întrebat:

Sexul este uneori dureros. De ce?

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Lipsa tandretei, graba, nelubrifierea corespunzatoare, lipsa igienei, pot conduce la act dureros!
Ar fi bine (necesar) sa consulti o doctorita, si preferabil sa mergeti impreuna, ca sa va poata intreba pe amandoi, pentru as putea da seama cat mai exact ce si cum!

Ai spus minimul, dar durerile in actul sexual pot fi diverse, de aceea trebuie consultat neaparat medicul!

| Cătălina a răspuns:

Pentru ca nu esti suficient de excitata, preludiu neexistent, sau pur si simplu este neatent si se poarta ca "un grosolan", sper ca intelegi ce vreau sa spun.

| DevilLife a răspuns:

Pentru ca preludiul lipseste

| Goofy77 a răspuns:

Pentru ca nu esti pregatita cum trebuie(preludiu a se citi
) inainte de contactul propiu zis?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

El prea "mare", ea prea stramta, el prea grabit si "intaratat", ea prea uscata, sau ea virgina, el nerabdatorbig grin.