| lenutza001 a întrebat:

De ce sexul anal este placut dar dureros? din ce cauza?

12 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Fiindca anusul nu este proiectat de natura pentru sex. Ar trebui sa aiba alte intrebuintari( defecatie si eliminarea gazelor).

| superdorex a răspuns:

Este sau mai bine era o moda sa practici sexul oral si sexul anal pentru a te pastra cat mai mult virgina.ei bine moda aceasta e pe cale sa apuna acum este uneori o "rusine" sa mai fii virgina la 16-17 ani.
In spital am vazut multe lucruri traumatizante :avorturi la copilite de clasa a noua si copii nascuti inainte ca mama sa aiba 15 ani.Traume cu care un organism imatur nu ar trebui sa se confrunte.Bolile venerice sunt extrem de larg raspandite si de aici promiscuitatea si ororile noului mileniu.
Sa nu ne indepartam de subiect...sex anal.
Daca intrebi o suta de femei 99 raspund NU.Desi sunt studii care spun ca 80% din femeile care un partener stabil au practicat sexul anal.
Fascinatia pentru sexul anal o au barbatii care vor cauta mereu ceva mai stramt si mai sigur deoarece pot sa ejaculeze fara "grija". Totusi femeile isi iau cea mai buna portie din sexul anal...orgasmele sunt "devastatoare" si studiile arata ca sunt net superioare orgasmului clitoridian sau vaginal ca intensitate si durata. Dupa orgasm femeia va dori sa incheie cat mai rapid actul sexual si sa fie tinuta in brate...ghinion orgasmul ei a incins masculul din spate care atunci incepe sa penetreze adanc si dureros.Aici este momentul cand poti sa controlezi totul. Sfincterele se contracta automat datorita orgasmului, daca nu il scoti afara te vei alege cu o fisura anala de toata frumusetea.Infectiile in aceasta zona se pot dezvolta foarte usor pe baza unei fisuri anale deoarece efortul de defecatie si zona microbiana fantastic de dezvoltata vor ingreuna vindecarea timp de multe zile.
Ca sa faci Sex Anal trebuie sa fiti pregatiti amandoi in primul rand psihic si in al doilea rand fizic.Sincronizarea este punctul cheie si ATENTIE nu trebuie sa va lipseasca Uleiul lubrifiant.Alunecarea este esentiala in practicarea sexului anal. Placerea vine din MISCARE.
Uleiul trebuie sa fie unul de calitate si mai ales 100 % natural care sa nu irite si care sa hraneasca prin proprietatile lui aceasta zona extrem de sensibila.
Faptul ca folosesti un ulei de calitate face ca Sexul Anal sa nu insemne durere, ci doar PLACERE. Deci nu e neaparat dureros...Multa bafta!

| lenutza001 explică (pentru superdorex):

Mersi mult pentru informatie forate interesant!

| superdorex a răspuns (pentru lenutza001):

Cu placere ma bucur ca am putut sa te ajut!

| BRG a răspuns:

Sărut mînuțele m ai bine ar fi să nu încerci așaceva, acum tu decizi. Multă sănătate și tot ce dorești. Sărut mîinile. Cristi.

| lenutza001 explică (pentru BRG):

Mersi Cristi...mersi mult tuturor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este placut pentru unele persoane si se trezesc dupa un timp ca fac pe ei / la inceput este dureros ca primul contakt sexual vaginal /dupa o vreme se largeste gaura de la fund si nu mai simnti durere asa cred natural e vaginal in plus ca hemoroizi apar dupa o vreme mai mori din ei

| lenutza001 explică (pentru anonim_4396):

Sa inteleg ca numai fata primeste placere dar baiatu nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru lenutza001):

Din contra baiatul are mai multa placere / femeie simnte durerea / eu nu inteleg de ce faceti ce i intra la unu in cap / de aia exista vaginul sasi bage barbatul penisul in el e natural dar moda americana e moderna parca / inca ceva un barbat stintific vorbind nu te duce la orgasm si doar la propia placere masturbeazate singura

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate-ti place tie fa.sexul anal.da sa stii, ca in nari, nu e nicaieri.ai incercat? lenuto? du-te fa cu prostiile astea.voi femeile aveti multe gauri.dar au rostul lor toate.

| lenutza001 explică (pentru anonim_4396):

Nu iubesc sami mi se adreseze cu fa? nnu inseamna ca daca am postat intrebarea era necesar sa incerc eu... putin respect nu tiar strica