| SexyFrumusik a întrebat:

Sexul nu are Varsta?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Are, (de la 18 in sus recomendabil) oricum la cat de libertini sunt copii in ziua de azi o fac si la 10 ani.

| andreeutzaa a răspuns:

Nu are dar oricum trebuie sa tinem cont si ce stim despre subiectul asta la o anumita varsta.Eu cand aud copiii de 13 ani care au numai ideea asta in cap de acum mi se face pielea de gaina.Pentru ei e doar un pas pentru a deveni si a fi considerate mai mature nu o dovada de dragoste(care la varsta aia nici nu e). Chestia grava ca nu stiu nimic de precautii si risca boli si apoi din prostie si un copil nedorit.Este corect sa faci pasul asta cand simti intr-adevar ca tii mult la o anumita persoana si cand relatia e stabila si tu esti destul de matura si psihic.Eu una cred ca vine totul de la sine, pe neasteptat dar trebuie sa fi pregatit si informat inainte.

| blaxy a răspuns:

Are

| rony a răspuns:

Cred ca te-ai referit la valoarea de sus a varstei, da poti sa faci sex si la varste mai inaintate, nu intotdeauna esti obligat sa folosesti p...

| Dean1996 a răspuns:

Depinde,normal ar trebui dupa varsta de 18 ani,pentru ca atunci organele sexuale sunt apte sa functioneze,asta din punct de vedere medical,cumva,dar din punct de vedere al dragostei,cica nu, nu are varsta, dar eu nu consider normal ca daca ai 13 ani si iti iubesti partenerul(ala nu se poate numi parteneroh go on) sa o faceti ca va iubiti,pentru ca relatia nu e stabila, si nici nu are cu ce sa o faca, parerea mea.

| Gabitza00 a răspuns:

Nu are

| Anness a răspuns:

Buna!

Da are varsta.

Întrebări similare