| Denysamaria3 a întrebat:

De la ce vârstă e legal sexul in Romania

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ambele parti inseamna tu si partenerul, doar nu participa si parintii.

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

La orice varsta, daca diferenta de varsta intre parteneri este mai mica de 2 ani.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca este cu acordul ambelor parti atunci este legal de la 15 ani.

| Denysamaria3 explică (pentru Ioandelasal):

Ambelor părți ăst nu înțeleg că am mai auzit adică eu și el sau părinți

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Denysamaria3):

Acum 2 ore | Denysamaria3 explică (pentru Ioandelasal):
Ambelor părți ăst nu înțeleg că am mai auzit adică eu și el sau părinți
Acordul privind acceptul sa intretina acte sexuale este ''incheiat'' verbal de cei 2 parteneri de sex, fara participarea parintilor, care habar n-au ce urmeaza sa faca progeniturile lor. laughing

| Ioandelasal a răspuns (pentru Denysamaria3):

Ambele parti inseamna tu si partenerul, doar nu participa si parintii.

| Jade20 a răspuns:

15 ani.

| Naikier a răspuns:

Sexul este ilegal in Romania