| Novac_Adi_1993 a întrebat:

Sexul oral poate cauza vreo boala cu transmitere sexuala? Ma refer la infectare nu la transmitere

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Doar facand sex oral nu te imbolnavesti de nimic pentru ca sexul oral in sine nu imbolnaveste. Daca partenera are o infectie cu trasmitere sexuala o poti lua si tu prin sex oral.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Desigur ca da, un exemplu ejaculezi la ea in gura sperma aia contine orice boala ai tu gen hiv, daca ea are hiv si tu i faci sex oral ai luat sau daca are sange in gura

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca da. Se transmit toate infectiile de natura BTS.

| mihai69 a răspuns:

Da. Chiar și HIV, în unele condiții.
PS ca să te infectezi cu ceva, trebuie să iei contact cu acel agent patogen. Dacă ai un partener sănătos, nu ai cu ce să te infectezi (logic, nu?). Și de fapt, infectare = transmitere. Așadar, care e de fapt întrebarea?!?

| Novac_Adi_1993 explică:

Ma refeream in cazul partener ok partener ok, se poate intampla ceva? Adica daca nici unul dintre parteneri nu are nici o boala, poate contacta vreunul ceva?