| Meli2314 a întrebat:

Heihei, prietenului meu cel mai bun i s-a facut oral(acelasi tip dintr-o intrebare anterioara), si iubita lui crede ca poate contacta vreo boala cu transmitere sexuala, dar amandoi erau virgini inainte de sexul oral. Eu i-am zis ca nu a luat nicio boala, dar tot nu ma crede. Imi poate spune cineva parerea sa legata de asta? fara misto, va rog

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Riscul e risc si gata.Un factor de risc îl reprezintă rănile deschise din zona bucală şi cea genitală. Dacă exista o inflamaţie, un herpes, o rană care supurează în zonele amintite sau dacă sângerează gingiile, se pot transmite şi contacta boli pe aceste căi.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca erai virgini slabe sanse

| mihai69 a răspuns:

Se pot transmite boli pe calea sexului oral, chiar și între parteneri virgini.

| Meli2314 explică (pentru mihai69):

Pai daca erau virgini, ce boli puteau sa aiba?

| mihai69 a răspuns (pentru Meli2314):

Hepatită, HPV, HIV, sifilis, trichomonas, chlamidia etc. Toate astea și altele se pot lua și prin alte căi decât un contact sexual și se pot la fel transmite: Inclusiv prin sex oral.
Virginitatea nu este echivalentă cu un certificat medical care atestă sigur starea de sănătate.

| Superior a răspuns:

What? WHAT? WHAAAAAT? Kill me pls

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza ca erau virgini, daca are, are.