| ALEXICAmarketing a întrebat:

Sexul poate sa fie bun ca si terapie impotriva stresului?
Rog raspunsuri serioase.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este cea mai buna terapie inventata vreodata pentru a inlatura stresul de orice natura. big grin

11 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Cu siguranta da

| ALEXICAmarketing explică (pentru Felys):

Este posibil sa fie chiar cea mai buna terapiewinking Cu mult peste betie happy

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns:

Da, se pare ca sexul elimina endorfine care cresc starea de buna dispozitie, relaxand sistemul nervos si muscular.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Categoric! Dar ideal e sa fie si afectiune pe acolo, si respect, si protectie si inca alte cateva pozitive.

Vai noua! Ati aflat de noul porumbel superinteligent emanat de supercompetenta contabila cu 2 de tt?

Cica, asa a invatat ea la conta, ca "sexul elimina endorfine".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru PsihoSex):

No,daca nu sexul, atunci cine? Creierul? Tulai, doamne, cata aroganta!winking

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa inteleg ca dupa masa de pranz ai mai exagerat cu un pahar de tarie, sau nu citesti atent/a?! Sau mai gugale nitel, poate poate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru PsihoSex):

Gresit,mon cher! Taria imi diminueaza atentia si, drept urmare, o consum doar la cina.Eram doar pe maidan si urmaream cum se joaca cei mici.Imi place cum iti hranesti ego.ul.

| RAY a răspuns:

Sexul creste nivelul serotoninei in creier, adica sexul e ca daca ai lua antidepresive, e un lucru bun desigur si sanatos

| Emilian65 a răspuns:

In cele mai multe cazuri, da, este o terapie impotriva stresului.

| ALEXICAmarketing explică (pentru Violleta2022):

Stimuleaza si imaginatia happy Ajuta la dezvoltarea creierului happy