| DarkShina5566 a întrebat:

E bine daca iau niste vitamine impotriva stresului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Magneziul nu văd ce rău ţi-ar putea face (dacă nu e în cantităţi industriale).
Dar totuşi n-ar strica să consulţi un medic.

| BiuL a răspuns:

Ia complex de vitamina B si omega 3, bea si niste ceaiuri de exemplu sunatoare, lavanda si incearca sa faci niste sport.

| untu a răspuns:

Nu stiu, dar daca te consulti cu medicul de familie si va scrie niste retete impotriva stresului! Eu, personal iti recomand o ciocolata neagra si amaruie, este foarte bun pentru oboseala si stresul zilnic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Consultă medicul de familie, faci analize, nu te automedica, nu este bine.
Sănătate!
Te pup!

| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Consuma glucoza si bazeaza-te pe B - uri ca vitamine.

Sanatate!

| ComatoseWine a răspuns:

Magneziu si niste ceaiuri pentru un somn linistit de la farmacie:d

| mariukka a răspuns:

Da dar nu multe

| IsenHel a răspuns:

Dar nu mai bine invetzi tu sa meditezi? Zic eu, ca e mai practic, sa, stai in fund si sa te relaxezi happy

| Ariel28 a răspuns:

Buna!
E bine sa nu fim dependenti de pastile! stiu cateva trucuri pentru a scapa de stres:1. uita de probleme si incearca sa gasesti partea buna in orice lucru existent.2.comunica cu persoane care sunt disponibile sa te asculte.3.fa sport-se spune ca sportul indeparteaza stresul. Pup.Ai grija de tine!