| Awesom a întrebat:

Si intrebarea mea este:care e diferenta intre curva pitipoanca si prostituata? Detaliati raspunsul. E simplu.

Răspuns Câştigător
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

In opinia mea, curva nu este persoana care face sex pe bani. Aceea este prostituata. O postura neonorabila dar corecta. Nu te iubesc, nu simt atractie fizica, dar stau capra pentru ca ma platesti. Ok. Cinstit. Curva insa, este dezgustatoare. Ea iti spune ca te iubeste, ca o atragi teribil, in timp ce sta capra pentru bani.Dar notiunea de curva, in opinia mea, repet, n-are legatura exclusiva cu sexul. Ba chiar este egal distribuita intre sexe. Are legatura cu viata. Cu a fi in realitate ceva, dar a face eforturi teribile, ostentative de a parea exact opusul. Curva este libidinoasa si invaziva. N-are limite. Iti declara dragostea cu gura plina. E libidinoasa. Te trage de maneca. E ca spalatorii de parbrize din intersectii: nu se da dusa usor.Problema adevărată apare doar când consultăm Marele dicţionar de neologisme. Aici găsim o chestie absolut nouă şi năucitoare: "prostituţie = stare în care membrii societăţii duc o viaţă sexuală instabilă, schimbăndu-şi partenerii". Şi ca lovitura de bâtă se prăvăli o a doua explicaţie, ce m-a lăsat fără replică: "prostituţie = înjosire, folosire degradantă a calităţilor, a talentului".laughing)Pitipoanca=duduie,imbracata eventual Versace,Armani si asa mai departe,cu fite pe masura inteligentei sale nule, si doritoare de vile, masini si haine scumpe pe care le obtine ori de la un chelios cu masina de teren ori de la un batranel plin de bani cu probleme de potenta. o pitipoanca este opusul unui emo la caracter si imbracaminte dar au o singura asemanare: vor sa iasa in evidenta cu orice pret.

| Awesom explică (pentru LaLaLaLoveAlex):

Superb raspuns poftim funda

| LaLaLaLoveAlex a răspuns (pentru Awesom):

Multumesc frumos happy

4 răspunsuri:
| Giulia_7179 a răspuns:

Curva: Isi inseala partenerul sau are mai multi iubiti etc
Pitipoanca: Are fite si se imbraca cu prost gust si cu multe bling bling, cu nasul pe sus etc.
Prostituate : Intrrtine act sexual pe bani.

| mickeye a răspuns:

Nu există nicio diferență..toate sunt femei,fac sex,adică ceva ce le place,numai că prostituata e și plătită să facă ceva ce îi place. curva, în schimb, e mult mai scumpă. gândește-la la Monica Columbeanu.s-a măritat cu un bărbat bogat, i-a tocat banii, conduce Bentley.Curva e mai parșivă, mai versată.
pițipoanca e o fraieră care o face pe gratis că băieți cu tricouri mulate pe care scrie DE PUTA MADRE.