| anonim_4396 a întrebat:

Care este diferenta intre joystick si controlere? detaliati.

Răspuns Câştigător
| MHems a răspuns:

Pai Joystick- ul este un fel de maneta cu un buton sau mai multe in capat iar controlerele sunt niste. nu stiu cum sa ma exprim, in fine cum e la PSP portabil are aceleasi butoane plus doua butoane mai mari care se se misca in sus, in jos, in stanga si in dreapta. uneori Controlerele si Joystick- urile sunt acelasi lucru ( nu mereu, in anumite cazuri ). Sper ca te- am ajutat, pa!

1 răspuns:
| AndreiGrigore a răspuns:

Ehh, exact ce imi place mie.De multe ori Joystic e acelasi lucru cu controller dar uneori, un joystick este ca un fel de maneta din aceea cu un,, bat" cu un buton deasupra si asezata pe o platforma mica patrata/rotunda cu butoane. FUNDA?