| carbon21 a întrebat:

Sifilis-ul se ia doar dacă o persoana este infectata?

Răspuns Câştigător
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Dacă una din cele două persoane care întrețin relații sexuale este purtătoare de sifilis, atunci cealaltă persoana poate contacta această boala cu transmitere sexuală, numai dacă relațiile sexuale s-au efectuat fără prezervativ sau dacă acesta s-a spart sau a fost deteriorat.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Logic

| bbobo22 a răspuns:

Sifilisul este o bola cu transmitere sexuala, care se transmite de la persoanele bonave.

| Hammurabi a răspuns:

Păi crezi că ai avea cum să-l iei de la o persoană sănătoasă?

| Violleta2022 a răspuns:

Da, se ia imediat, atat pe cale bucala (gura), vaginala si anala.