| Anafjfj a întrebat:

Bună TPU!
Dacă m-am sărutat cu o persoană care este infectata cu paraziți intestinali e posibil să fiu și eu infectată?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici atât!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paraziții intestinali se află unde le zice și denumirea: in intenstine, deci nu are cum sa te afecteze în vreun fel sărutul care e făcut cu buzele și limba în cavitatea bucală.

| Anafjfj explică (pentru anonim_4396):

Dar prin contact sexual?

| Anafjfj explică (pentru anonim_4396):

Imi poți explica cum îmi dau seama ca am viermi?
Bănuiesc ca as avea pentru ca subt constipata de aproximativ 5 luni și când iau pastile pentru constipație observ niște puncte albe și mici in scaun, dar nu am mâncărimi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anafjfj):

Nici atât!