| intrebari890 a întrebat:

Hiv-ul prin contact sexual se ia numai daca persoana este infectata altfel nu?

9 răspunsuri:
| Varsson a răspuns:

Stiu ca da

| RAY a răspuns:

Logic ca nu

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Si daca e urata. Ai grija!

| Oana92 a răspuns:

Cum sa iei virusul de la o persoana care nu il are?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, HIV-ul asteapta ca doua persoane sa faca sex si apoi sare in amandoi. Oamenii folosesc prezervativul ca sa nu ia respectivul virus pentru ca lui HIV nu-i place latexul si atunci cand vede ca doua persoane fac sex cu prezervativ, HIV-ul isi gaseste alta preocupare.

| Reea6 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing))) cel mai bun raspunslaughing)

| Octa00 a răspuns:

HIV-ul nu se ia, daca se foloseste prezervativ.Virusul se ia numai prin contact sexual neprotejat cu o persoana infestata

| intrebari890 explică:

Deci numai daca persoana are hih se ia?