| anonim_4396 a întrebat:

Simt ca innebunesc.Eu si fostul ne-am despartit de o luna.Am inceput sa tin enorm la el,eram amandoi virgini...dupa o perioada am facut anumite chestii cu el,erau primele la amandoi,doar cand am vrut sa intretinem prima data o relatie sexuala,i-a murit,totul a fost bine inainte, doar ca dupa a murit. Dupa cateva zile era tot mai rece cu mine si a hotarat sa ne despartim.Acum nu mai iasa cu prietenii lui cu care ieseam amandoi,iasa doar in weekenduri,in rest doar in casa,nu mai vrea sa ma vada, adica i-a spus unui prieten ca nu mai vrea sa ma vada.Ce sa fac? Plang incontinuu.Credeti ca se simte jenat? Mai e sansa de impacare?

14 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

O femei in varsta mi-a spus ca nu exista scula care nu fuctioneaza numai femeie care nu se pricepe. Mai citeste si tu pe net.

| DenisaGribajean a răspuns (pentru Salontanul):

Nu am ce.Pur si simplu nu a fost sa fie.A mers totul perfect.Zilnic.Doar in acea zi la acel moment, pauza.

| Salontanul a răspuns (pentru DenisaGribajean):

Ineasmna ca si el are ceva probleme. Ar trebui sa mearga la un psiholog. Nu se poate sa cazi asa intr-o depresie dintr-un esec!

| DenisaGribajean a răspuns (pentru Salontanul):

Inca sufar dupa el...au trecut 46 zile de la despartire, nu ne-am mai vazut doar de 4 ori, azi iesim in acelasi loc, ar trebui sa vorbesc ceva cu el? Poate nu acela era motivul, poate chiar nu mai vrea relatie, dar nu mi-a dat asta de inteles...Incerc doar sa renunt la el si nu pot sa ma impac cu ideea ca nu ne mai impacam

| Salontanul a răspuns (pentru DenisaGribajean):

Comunicarea este un lucru important in viata. Lipsa comunicarii m-a facut sa ma despart de prima sotie. Am descoperit asta acum si din pacate a trebuit s-o folosesc astazi dar ma bucur ca am stiut s-o fac. Sotia mea s-a taiat la un deget. Cu calm si cu rabdare precum si prin comunicare am facut-o sa nu lesine. Incearca daca-l iubesti atata. Nu-l lasa pana nu-ti explica de ce o face. Zii: "ma omule! Trebuie neaparat sa aflu ce ai patit. Etc." Cu rabdare vei reusi. Succes!

| ywar a răspuns:

Pai i-a murit la intrare fiindca e lipsit de experienta si are trac, deh, e prima data. Nu e vina nimanui. Cu putina rabdare se rezolva si asta, doar rabdare sa fie. De varsta nu va mai intreb ca nu are niciun sens.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru un tanar o chestie ca asta poate avea un impact psihologic puternic. Dar e posibil sa nu fie doar asta, poate fi si ceva ce tu nu stii sau ce tu nu ai observat. Da-i un mesaj si spune-i ca ce i s-a intamplat e normal, ca nu il judeci si ca il vrei inapoi pentru ca il iubesti. Sau ceva de genul, ofera-i comfort emotional. Daca tot nu se intoarce, poate ca nu acesta a fost motivul real al despartirii voastre.

Răspuns utilizator avertizat
| Vektor a răspuns:

Of doamne happy

mai toti barbatii patesc asa ceva.
eu si acum mai patesc la preludiu sa fiu excitat rau si cand trec la fapte sa nu mai am chef.
dar daca el nu te mai vrea..sa fie sanatos. tu probabil meriti ceva mai bun. un baiat care stie sa te aprecieze happy

| DenisaGribajean a răspuns (pentru Vektor):

Multumesc,ma bucur ca nu primesc raspunsuri la caterinca. Aveti o zi frumoasa :*

| DenisaGribajean a răspuns:

El are aproape 18.Ca veni vorba de varsta.De neatractie nu venea vorba pentru ca pe toata perioada preludiului ii era erecta...Imi e aiurea sa ii dau mesaj, el i-a spus unui prieten ca nu vrea sa iesim ca stie ca daca ma vede in ochi vreau impacare si asa e.Am impresia ca e jenat si ii e frica sa iubeasca.

| mihai69 a răspuns (pentru DenisaGribajean):

De fapt îi e GROAZĂ că vei dori să repetați experiența și el să rateze încă odată.
Ar trebui să fii extrem de diplomată, dar și cu oarece experiență ca să-l poți scoate din starea asta.
Ca să te reapropii de el, îți sugerez să îi spui (dar să lansezi „zvonul" și printre amicii comuni) că ai dori doar să redeveniți prieteni. FĂRĂ sex, fără nimic intim. (bine, asta doar ca să-l scoți din carapace, dar el nu trebuie să știe de la început). Sau orice ai mai putea tu imagina ca să-l readuci în apropierea ta. Evită în primă fază orice referire la momentul jenant, dacă nu aduce el vorba; dacă totuși spune ceva, liniștește-l! Spune-i că e ceva firesc mai ales la prima încercare, dar că momentan te bucuri că poți vorbi din nou cu el, nu vrei (deocamdată) nimic mai mult. Și evită orice l-ar putea excita, de asemenea orice discuție, poză ori atingere care i-ar da de înțeles că vrei să fii intimă cu el.
Lasă mai întâi omul să-și revină. Apoi - mai vezi tu. Sau ne mai întrebi. tongue
PS am pățit și eu asta odată: am stat cu steagul în vânt toată seara, și când în sfârșit tipa s-a decis să accepte... i s-a-ndoit coada! sad Nici c-a mai vrut pe urmă să mă mai vadă. Asta e, pierderea ei.

| DenisaGribajean a răspuns (pentru mihai69):

Dacă eşti dispus să îmi laşi prin mesaj facebookul tău, am nevoie disperată să vorbesc cu cineva despre asta

| DenisaGribajean a răspuns:

Diferenta e ca, pe mine deocamdata nu ma intereseaza deloc lucrul asta in relatie, nu m-a deranjat deloc aceasta intamplare.Pur si simplu il vreau doar inapoi.Va multumesc enorm pentru raspunsuri, ultimul mi s-a parut foarte inteligent si imi da speranta. Sper din toata inima la impacare.Tin prea mult la el.Mai astept raspunsuri.O sa ii spun faza cu "ca vreau sa mai iesim macar ca si prieteni" Ma bucur ca sfatul a venit de la un baiat (Mihai69)