| anonim_4396 a întrebat:

Simt ca ma lasa puterile.desi sunt in putere". Viata mea nu mai are senssad. Sunt deprimat.De cand m-am despartit de fosta totul s-a schimbat din mai rau in mai rau.Lumea din cartier nu ma mai vrea prin preajmasad{nici eu nu ii mai vreau deloc}Ce sa fac ca sa scap de depresie... sfaturi pls.Sunt parca din ce in ce mai plictisit.Parca sunt uitat de Dumnezeulaughing.

Răspuns Câştigător
| lindsay a răspuns:

Alex, ce pot sa te sfatuiesc... singurul remediu pe care il stiu e timpul asociat cu prieteni(Chiar daca nu ii vrei, stiu sentimentul)...cat mai mult timp singur si departe de casa. Va trece. Gandeste-te astfel. Tu esti cel mai bun prieten al tau, daca tu nu te poti controla, daca tu nu iti pui viata in ordine si nu esti pe picioarele tale, vei fi doborat de nenumarate ori. Poate par doar niste simple cuvinte prea greu de pus in aplicare insa ai incredere in tine! Succes.

8 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Ti s-a prabusit universul, parca, nu-i asa?hee hee Nu esti nici primul nici ultimul. Uneori trebuie sa cadem ca sa ne revenim. Crezi sau nu, trece. Chiar daca iti pare imposibil acum, te adaptezi tu vrand-nevrand. Dar fii sincer cu tine insuti mereu, renunta un pic la orgoliu, nu respinge prietenii, depresia e acolo ca sa-si joace rolul si trebuie s-o lasi. Uneori mai si cadem, dar altfel cum o sa te calesti ca barbat decat prin incercari mai grele? Gaseste-ti refugiul unde iti place mai mult: muzica, sport, prieteni, excursii. Dar cauta sa nu ranesti oameni din jur pentru ca suferi si cauta sa alungi frustrarile, iti umbresc urat chipulhappy Nu te-a uitat Dumnezeu, doar ca trebuie sa treci tu prin viata ta, nu altcineva. Depresia trece de la sine daca n-o alimentezi si n-o suprimi, si sa vezi dupa aia cat de bine va fi s-o iei de la capat!

| Hmmmm a răspuns:

Off doamne. o sa treci peste asta cu timpul.ai nevoie d putin timp in care sa te linistesti si sa iti pui in ordine gandurile.ai nevoie d putin timp in care sa te ocupi d tine, sa faci tot ce nu ai putut face cand ai fost impreuna cu ea. o solutie ar fi sa incerci sa iti gasesti p altcineva, dar nu stiu cat d mult te-ar ajuta asta.
toti trecem prin mom din astea in viata.consoleaa-te cu gandul ca nu esti singurul care trece prin asta.nu esti nici primul, nici ultimul care sufera din cauza unei fete.gandeste-te ca nu te-a meritat. daca te-ar fi meritat nu te-ar fi facut sa suferi.gandeste-te ca asta e un nou inceut si d tine depinde cat d bun sau rau e inceputul.incearca sa vb despre rerelata voastra la trecut, sa o vezi ca p o amintire frumoasa din care ai avut ce invata.capul sus! fete mai exista p lumea asta cat vezi cu ochii.

| Andru1996 a răspuns:

Dumnezeu ii incearca pe cei ce ii iubeste adica p tinewinking si cu depresia iti zic eu du-te cu prietenii tai vorbiti radeti uitati-va dp fete poate asa o uiti si p fosta...cu fosta ar mai fi o solutie daca o iubesti cu adevarat incearca sa te impaciwinking

| ClaraZ a răspuns:

Cred ca toti am trecut prin asa ceva.Nu te mai gandi la fosta, pentru ca nu e singura fata din lume, iesi cu prietenii, cunoaste fete, distreazate.Nu ai de ce sa te afecteze despartirea de fosta, esti tanar, poti avea un milion de relatii si de dezamagiri pana gasesti persoana care o sa te merite cu adevarat.Cat despre lumea din cartier, incearca sa nu te mai gandesti la faptul ca nu te vor, iti poti face noi prieteni mai ales cu ajutorul internetului.Fi mai optimist suntem tineri nu trebuie sa lasam viata sa treaca pe langa noi.Bafta :*

| Anonima3127 a răspuns:

Nu iti indeparta prietenii, e cu atat mai rau.iesi cu ei si distreaza`te ca sa uiti.:d si ca sa o uiti pe fosta, gaseste`ti o alta prietena big grin

| boyandme a răspuns:

Lasa alexandrulewinking. nu uita de Dumnezeu ca sa nu iti fie tie mai rau. Cat despre depresie, treci peste ea, nu merita sa te imbolnavesti pentru o fatawinking!

| Ervin a răspuns:

1. ****-o pe fost când nu te vede nimeni

2. nu există dzeu

3. nu mă mir că te-a părăsit mane.

4. viaţa merge mai departe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu m-am desp de persoana iubita de vreo 2 luni si am fost exact in situatia ta... poate chiar mai rau, nu aveam pofta de mancare nu manca cum zilele! ma gandeam tot timpul la el, ma izolam in casa si ascultam muzica in timp ce plangeam! pana intr-o zi cand am aflat ca el are pe alticneva si atunci am decis : NU MERITA! si acum, sunt fericita! sunt impreuna cu cel mai bun prieten al lui si pot sa zic ca il iubesc!love struck