| RAY a întrebat:

Simt nevoia sa iubesc dar mi frica ca iar nimeresc o ipocrita ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Rockafellas a răspuns:

Salut din nou! Crede-ma ca te inteleg perfect. De 3 ani m-am despartit de dansa, am stat 9 luni impreuna in casa, de la 19 la 20 de ani. A fost prima mea iubire din toate punctele de vedere, ne cunoastem de cand aveam 6 ani, stam in acelasi bloc si pe aceeasi scara. E poveste lunga, nu stau sa o insir pe toata, ideea este ca am suferit foarte mult, am plans 3 luni in fiecare seara, dupa care timp de 2 ani m-am tot gandit la ea dar usor, usor totul a trecut.

Majoritatea prietenilor mei au relatii de 4, 5 chiar 6 ani, daca a mea a fost cum a fost si nu am avut norocul de o fata ca ei asta nu inseamna ca toate sunt la fel.

Daca tu gandesti negativ, subconstientul tau te va sabota si iti va da dreptate si tu vei ramane cu ideea ca asa este, lumea nu este ceea ce pare lumea este ceea ce crezi tu ca este. Asta este un punct de vedere, eu nu detin adevarul absolut. Numai bine!

36 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Mereu m-a amuzat cum consideri o persoana zeita pe pamant atunci cand esti in relatie dar cand totul se termina ti se schimba sentimentele la 180 de grade.

Prietene ideea este ca ai incercat. Poate nu a fost sa fie dar baremi te-ai bucurat de niste momente frumoase.
Invata din greseli si ia-o de la capat.
Si vezi ca se spune,, cine se aseamana se aduna,,.
Adevarat sau nu, daca vrei sa produci o schimbare in orice domeniu trebuie mai intai sa te corectezi pe tine insuti.

| RAY explică (pentru Apache):

Sincer daca isi spun ceva nu o sa ma crezi, nu credeam ca iubesc pana nu m-am despartit

| 4b a răspuns:

Invata ce inseamna iubirea si pe urma n-ai sa mai jignesti...

| RAY explică (pentru 4b):

De unde sa stie asta un ratat si un distrus

| Azµre a răspuns:

Încearcă nu ai ce pierde!

| Wøodenpints a răspuns:

Iubeşte un bărbat.

| Terminatorul2 a răspuns (pentru Wøodenpints):

BAAAA nu ca baiatu nu e gay

Nu il asculta pe asta gasesti tu o fata potrivita :O

| Oana92 a răspuns:

Degeaba incerci sa te feresti sau sa iti planifici de cine sa te indragostesti. Iubesti pentru ca iubesti, pur si simplu! Iar iubirea inseamna si lacrimi si suferinta. Si inca ceva, daca nu ai cunoaste suferinta nu ai avea cum sa apreciezi pe cineva care te face fericithappy

| RAY explică (pentru Oana92):

Asa e, ma bucur mereu cand imi raspunzi

| Oana92 a răspuns (pentru RAY):

happycu drag

| RAY explică (pentru Oana92):

Nu am vrut sa jignesc femeile cum a inteles ivancea, pur si simplu am vrut sami exprim frica fata de opersoana care poate sa-mi faca rau

| Oana92 a răspuns (pentru RAY):

Am inteles perfect ce ai spus, dar cum ziceam, nu poti programa pe cine sa iubesti. Si asta e un lucru minunat pentru ca cel mai probabil generatiile secolului xxi nu ar mai iubi deloc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine se aseamana se aduna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu mai jignesti, ok?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Dar n-am jignit pe nimeni

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Dar ce inseamna sa faci pe cineva "ipocrit"?

| Terminatorul2 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce esti fata?

| lolium a răspuns:

O sa scapi cam greu de tema asta daca ai mai trecut o data printr-o situatie similara. ai putea doar sa nu te implici prea mult de la inceput, sa fi precaut, iar pe parcurs o sa realizezi daca te merita.

| BSwwatch a răspuns:

Cine nu simte nevoai sa iubeasca la un momendat? Toti simtim nevoia, doac ca depinde de tine in mare parte, alegerea pe care o faci, adica persoana pe care o alegi sa o iubesti, intai trebuie sa stii foarte bine cea ce-ti dorest de la tine si de la acea persoana! Sti cum e? ne alegem persoanele dupa stilul nostru de viata, educatie! Sigur va aparea-n viata ta! Atentie la alegere si nu te lasa inselat de aparente!

| SimionAlexandru a răspuns:

Cine se aseamana se-aduna :-)
Nu poti sa atragi deloc oameni "ipocriti" in viata ta, daca tu esti o zeita cu puteri supranaturale :-)
Concentreaza-te pe ceea ce iti doresti sa ai, si CREDE in tine insuti ca esti DEMN de acea experienta pe care doresti sa o traiesti.
In legatura cu intrebarea, iti recomand acest video, o sa te ajute :-)
http://www.youtube.com/watch?v=v6bjLsQP9_E
Mult succes, si iti doresc o zi superba

| yanira4u a răspuns:

Toate fetele sunt ipocrite

Răspuns utilizator avertizat
| SovietMarshalPeter a răspuns:

Astai viata.

| MiaAtasiei a răspuns:

Depinde ce intelegi prin ipocrita.sunt multe fete care le poti iubi dar doar cateva dintre ele meritahappy construieste ti respectul de sine si vei vedea ca vei fi un magnet pentru fetehappy

| LolitaHaze a răspuns:

Nu toate fetele sunt ipocrite

| RAY explică (pentru LolitaHaze):

Da ai dreptate

| IonescuOnutza1986 a răspuns:

De ce sa gandim negativ? Poate o sa intalnesti o fata de care chiar sa te indragostesti de la prima vedere. Lasa-ti inima sa aleaga, vei gasi fata potrivita. Nu dispera, o vei intalni exact atunci cand inima ta se va simti pregatita. Depinde la ce te referi prin ipocrita pentru ca fiecare fata are floricelele ei. Chiar daca intalnesti o fata nebuna o lasi in pace n-o lasa sa creada mai mult decat ce simti pentru ea.

| Rockafellas a răspuns:

Salut! Trebuie sa gandesti un pic mai pozitiv si sa incerci sa vezi partea buna a femeilor chiar daca unele te-au dezamagit. De multe ori oamenii se comporta cu noi si ne rasplatesc asteptariile in functie de creditul pe care li-l dam, daca tu gandesti ca toate femeile sunt la fel si esti aproape sigur ca iar vei intalnii una ipocrita atunci sansele sunt mult mai mari sa se intample treaba asta. Si inca o chestie incepe prin a iubi oamenii in general chiar daca la prima vedere se pare ca fac mai multe lucruri rele decat bune dar iubindu-i te ajuti pe tine, acumulezi iubire si asta inseamna noroc dupa spusele lui Paulo Coelho. Bafta!

| RAY explică (pentru Rockafellas):

Ai suferit vreodata?

| RAY explică (pentru Rockafellas):

Sincer de lacrimi mi frica

| Rockafellas a răspuns (pentru RAY):

Salut din nou! Crede-ma ca te inteleg perfect. De 3 ani m-am despartit de dansa, am stat 9 luni impreuna in casa, de la 19 la 20 de ani. A fost prima mea iubire din toate punctele de vedere, ne cunoastem de cand aveam 6 ani, stam in acelasi bloc si pe aceeasi scara. E poveste lunga, nu stau sa o insir pe toata, ideea este ca am suferit foarte mult, am plans 3 luni in fiecare seara, dupa care timp de 2 ani m-am tot gandit la ea dar usor, usor totul a trecut.

Majoritatea prietenilor mei au relatii de 4, 5 chiar 6 ani, daca a mea a fost cum a fost si nu am avut norocul de o fata ca ei asta nu inseamna ca toate sunt la fel.

Daca tu gandesti negativ, subconstientul tau te va sabota si iti va da dreptate si tu vei ramane cu ideea ca asa este, lumea nu este ceea ce pare lumea este ceea ce crezi tu ca este. Asta este un punct de vedere, eu nu detin adevarul absolut. Numai bine!

| theona13 a răspuns:

Toate sunt ipocrite intr un fel sau altu. in timp daca vei gasi o fata (si crezi ca este ipocrita ) o sa stai mai mult timp cu ea si o sa ajungeti sa semanati.

| AncaAncu a răspuns:

Pai daca nu incerci nu vei sti niciodata. Poate nimeresti pana la urma fata potrivita.

| horeabazatu2012 a răspuns:

Cunoasteo mai bine

| anonimus43 a răspuns:

Esti in aceeasi ipostaza ca iubitul meu. El a suferit de 2 ori si acum ii este frica sa mai iubeasca cu toata inima si sa mai aiba incredere,si eu il inteleg fiindca stiu exact ce a patit(cunosc fetele).Nu ii impune te rog subconstientului tau asta. Orice fata are nevoie de afectiune si iubire si incredere, si daca tie iti e frica sa i le oferi va suferi mult daca chiar tine la tine. Totul depinde de tine, nu trebuie sa te abtii, trebuie doar sa gasesti fata potrivita si daca o cunosti si vezi ca merita trebuie sa ai incredere, nu toate fetele sunt ipocrite.Si daca va veni o fata,gandeste-te ca nu e vina ei ca alta te-a tradat sau te-a facut sa suferi,si nu trebuie sa sufere ea si sa plateasca pentru ce ti-a facut cealalta. E bine ca un baiat isi pune problema ca o sa sufere,bravo tie mai rar.Dar in viata e normal sa suferi,asa ne-a fost data viata cu bune si rele,si nu putem sa ne ferim la nesfarsit. Si asa invatam,azi una, maine alta, pana cand ne vom cali.Zi tu ce farmec ar mai avea iubirea fara o cearta, ca dee tare dulce e impacarea. Sau daca nu am suferi, am duce o viata monotona...ar fi totul lapte si miere ok dar mai merge si o lectie de viata. Sper sa iti mearga bine si sa nu mai suferi.O zis frumoasa!

| AecucAnaid a răspuns:

Ști cum era vorba aia: nu riști, nu câștigi. Nu e vorba că toate fetele sunt ipocrite, stă în natura umană să fim duplicitari. În rădăcinile cele mai adânci ale ființei noastre este câte un politician (de unde și expresia: politicianul din mine). Sunt sute, mii, milioane de femei pe planetă care se gândesc zilnic: simt nevoia să iubesc, dar mi-e frică că iar am să nimeres un ipocrit. Te-ai gândit că poate, nu cauți unde trebuie? Unde ți-ai cunoscut fosta prietenă? Să fie într-un bar oare, pe jumătate dezbrăcată, cu o tonă de machiaj pe față? Sau într-un restaurant de 5 stele, cu o rochie scurtă, roșie, mulată și decoltată, blondă și tocuri înalte? În ambele cazuri, ți-ai găsit o lipitoare, o sugătoare de bani (dau niște exemple generale, sunt doar întrebări retorice și simbolice, nu te cunosc, nu vreau să o iei personal). Ce-ar fi să îți miști fundul la o alergare prin parc, o tură cu bicicleta. Te-ai gândit poate, dai doar de ipocrite pentru că și tu te afișezi special pentru a le atrage? O fată care merita dragostea ta, te-ar plăcea așa nepieptănat, fără pormoneu, bancnotele de 1 leu șifonate în buzunarul de la spate și bicicleta veche. Dacă tu te afișezi ca un om înstărit, cu mașină "bazată", prin cluburi de cocalari/pițipoance sau baruri scumpe, îți va aduce doar tipe de genul. Ce-ar fi să încerci s-o cauți altundeva? Sunt sigură că exact în momentul ăsta, o fată stă și se plimbă singură pe stradă, ascultând în căști "Wish You Were Here" de la Rednex.

| RAY explică (pentru AecucAnaid):

Nu,chiar n-am cautat niciodata o fata intru club