| GirlOfDeath a întrebat:

Am o probelma. De cateva zile, de cand m-am si despartit de un baiat pe care inca-l iubesc, nu mai simt nevoia sa mananc si nici nu mi-e foame. Doar seara mi se face o foame groaznic de mare iar ziua nu pot manca nimic. Mi-e frica de faptul ca as putea avea ceva. Am 13 ani si 46 kg. Ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Esti deprimata. Ar trebui sa te refugiezi in invatat si ajutatul parintilor prin casa, sa-ti ocupi fiecare clipa cu munca, asa incat sa nu ai timp sa te gandesti la respectivul.

| andrei95 a răspuns:

La fel cum a spus si Brigaela esti deprimata si in legatura cu mancarea incearca sa mananci cum poti

| Anaisssss a răspuns:

Esti prea slaba, ce inaltime ai? Si nu crezi ca e cam devreme la 13 ani sa spui ca "iubesti". Sunt cuvinte mari.

| Summer a răspuns:

Chiar daca nu iti este foame poti lua cate o gustarica. Un cubulet de branza etc chiar daca pare foarte putin. Cat despre restul ai prietene cu siguranta. iesi la o plimbare, joaca un joc cu ele, sau pe calculator, citeste, uita`te la un film, o comedie mai bine. Vorbeste chiar si cu ai tai daca poti. Fa orice. numai ocupa`ti timpul in asa fel incat sa te gandesti cat mai putin la el.

| Schumpikaaa a răspuns:

Draga mea...cred ca inca suferi...dar crede-ma daca te-a lasat pentru alta e un baiat scuzati expresia.in ziua de azi baietzzi nu mai pot "iubi" si iti va trece nu te mai gandi la el ca va vedea in scurt timp ca nul mai placi si at o sa inceapa sa te placa si atunci vei fi uh fata desteapta si vei spune : NU mai lasat atunci si asa ramane
si draga mea sa papihappy
te pwwp
sper ca te-am ajutat
primesc funda?
love struck:X