| ralu70 a întrebat:

Simt niste vagi intepaturi la ovare. ce ar putea fi? pe data de 19 s-au facut 28 d zile de la ultima menstruatie, dar nici pana acum nu mi-a venit. nu am avut contact neprotejat, ultimul fiind pe data de 15 ianuarie si am folosit un prezervativ. oare e sarcina? am sanii umflati ca inainte de menstruatie, dureri de cap, si nu am deloc scurgeri vaginale, ceea ce mi se pare ciudat avand in vedere perioada lunii. oare e o sarcina? am sa imi iau maine cel tarziu un test de sarcina, dar nu mai am rabdare pana atunci. daca nu e posibil sa fie sarcina, ce ar putea fi? cum se manifesta raceala la ovare?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pare mai degraba sindrom premenstrual, dar nu poti exclude o sarcina. Oricum, maine e prea devreme pentru test. Tu fa-l, dar daca este negativ, trebuie sa-l refaci, cel mai devreme, pe 27 din prima urina de dimineata (daca pana atunci nu apare menstra).