| Michael6996 a întrebat:

Slaut! Se zice ca relatiile in adolescenta sunt nedurabile. Cit anume in general tin relatiile in adolescenta? Cum a fost in cazul vostru? Am auzit ca iubirea tine 3 ani. este asa?

7 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Eu nu cred in ce se zice! E adevarat si au am avut relatii scurte. poate si de 2, 3 zile! Am 17 ani si sunt cu prietenul meu actual de 2 ani de zile si ne iubim foarte mult! Ne-am facut planuri de viitor. vrem sa ne casatorim. vrem sa avem copii.si pot sa spun cu mana pe inima ca este prima mea iubire.si ultima! Si daca stau sa iti povestesc cum ne-am cunoscut si multe chestii poate nu o sa iti vina sa crezi! O sa vezi cand o sa iti gasesti si tu pe cineva.nu trebuie sa il cauti pe acel cineva, te va gasi el pe tine! Sau mai bine zis va ve-ti gasi unul pe altul! Deci parerea mea, nu este adevarat ca relatiile in adolescenta sunt nedurabile. sunt nedurabile pana in momentul in care iti gasesti un partener care sa te iubeasca, apoi se schimba situatia. :*:*:*:*:*

| RyanGeorge a răspuns:

happy, "Se zice ca relatiile in adolescenta sunt nedurabile." -> Nu e adevarat, depinde de cei 2 cum se inteleg, cat de mult tine unul la altu, ba din contra, relatiile la adolescenta sunt foarte scrute in multe cazuri, acum depinde de EL/EA.
"Am auzit ca iubirea tine 3 ani. este asa?" -> Ce'a ce ai auzit ai auzit gresit, poate dupa 3 ani de relatie in cuplu se spune ca incepe sa apara o etapa mai dificila pentru ambele persoane EA/EL, ne'intelegeri, certuri, tentatzie la ceva nou...iar atunci trebuie sa incerce ambii parteneri sa se inteleaga si sa fie foarte atenti in cea ce fac si ce vor sa faca, mai comunicativ s.a.m.d.
Iubirea nu a existat niciodata si nu v-a exista, ci prieteniawinking

| Tiberius a răspuns:

Majoritatea sunt invatate sa cantareasca iubirea la gramaj. D-aia nu prea nu prea tine "iubirea".

| utilizatorull a răspuns:

Ca iubirea tine 3 ani este o prostie IMENSA,in schimb ca relatiile din adolescenta sunt nedurabile,DA,este foarte adevarat, adolescentii sunt mari amatori de senzatii tari, iei isis cauta iubi/iubita de care sa iti bata joc si ajung sa o iubeasca(aia nu se numeste iubire la 15 ani) si cand se despart (100% relatiile de la anii acestia nu sunt durabile) plang si se sinucid, de ce nu asteptam noi oare pana ne vine vremea noastra?

| DiamondShine a răspuns:

Da.cam asa e, insa relatiile din adolescenta sunt usa care face trecerea la maturizare. dupa despartirea de o relatie de 2-3 ani deja esti alt om si gandesti altfel.Astfel ca la maturitate altfel ti se par relatiile,si automat vei avea una care va dura mai mult,sau poate toata viata.Dar sunt si exceptii,asta nu e o regula,doar ca in general la adolescenta suntem imaturi, vrem libertate, vrem sa ne distram si ne e greu sa tinem o relatie stransa.

| Celalalt a răspuns:

Depinde... o relatie in adolescenta poate tine si toata viata acum depinde si de parteneri daca sunt compatibili tongue

| blari a răspuns:

Dragostea nu are timp, se spune ca in adolescenta nu poti avea relati de lunga durata pentru te indragostesti foarte repede, dar cunosc cazuri in care 2 persoane se iubeau din liceu si se iubesc si acum dupa 18 ani de casnicie, nu inseamna ca daca ai o relatie cu cineva in liceu cu el vei trai mereu, dar nici nu inseamna ca totul se va termina in 12happy, depinde de cele 2 persoane cat de mult va durabig grin