| allysweet98 a întrebat:

SOS! Prietene mea cea mai buna a intrat intr-un anturaj foarte ciudat... si eua are un prieten de 21 de ani (ea are 14 ani) si am auzit din intamplare stand afara, si cum vorbeau eu am auzit ca vrea sa o violeze cu inaca 2 prieteni de ai lui... eu i-am zis dar ea nu ma crede si tot sustine ca nu ar putea sa-i facael asa ceva. Ajutor

10 răspunsuri:
| anonima3389 a răspuns:

Loooollllllllllllll,fa in asa fel incat sa ii inregistezi p-aia cand zic k vor sa o violeze si pune-i si ei sa asculte k altfel nu o sa te creada, dar cat mai repede pentru ca e grav daca vor sa o violeze.nu trebuie sa fie asa credula.parintii ei stiu de actualul ei iubit?

| ElenaSiAtat a răspuns:

Du-te cu inca cineva atunci cand se va inampla.Cu un baiat sau inca o fata dar fa tot ce poti sa o salvezi.Eu iti urez noroc si sper ca te-am ajutat

| xBebelushax a răspuns:

Ar trebuii sa stai de vorba cu ea si sa ii explici ca diferenta dintre ea si prietenul sau este prea mare si in astfel de cazuri se intampla sa fie folosita si sa fie luata in bataie de joc.
stiu ce vorbesc,am trait`o pe pielea mea.
Daca nu v-a intelege, va trebuii sa ii spui parintilor ei.
Inimii nu ii poti spune ce sa faca, daca il iubeste nu te va crede si va continua sa fie cu el.
Sfatul meu e sa vorbesti mai deschis cu ea despre asta si sa ii explici, mai mult de atat nu stiu ce poti face, as vrea sa te ajut dar nu pot decat cu un sfat.

Sper sa te descurci. happy

| N3rvos a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el cu prietenul ei si sa lasi telefonul pe inregistra in buzunar si sa ii zici lui ca l-ai auzit cand a zis asa ceva sa il provoci poate reusesti sa il faci sa recunoasca, si asa ii demonstrezi prietenei tale ca este ca tine, altceva nu prea ai ce sa faci daca ea nu te crede, sau mai este si varianta sa nu fi auzit tu bine discutia si sa fi inteles gresit!

| Neimportant a răspuns:

Dacă prietena ta cea mai bună nu doreşte să te asculte ce vrei să îi faci? Este viaţa ei iar dacă o distruge oare vina cui îi aparţine? Între 21 de ani şi 14 sunt totuşi 7 ani diferenţă. Plus că băiatul acela ar putea să se şi însoare... Dacă îi cunoşti familia, le-ai putea comunica tot ce ştii tu şi să se lămurească treaba. Dacă nu merge nici asta, mai bine las-o în pace. O să vadă şi ea cât de mult a greşit şi că ar fi trebuit să te asculte. Chiar dacă este mică, trebuie să judece că nimeni de 21 sau mai mult nu ar sta cu ea free, sigur vrea ceva.

| Azµre a răspuns:

Atunci las-o să nu te creadă. Ea pierde nu tu. Ai încercat nu te-a înțeles să fie sănătoasă. O să fie pe urma ceva de genul săriți lume că mă violează dar îmi place...

| ramonika125 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu parintii ei, si poate o sa reuseasca ei sa o convinga

| BiancaStoran a răspuns:

Stai tot timpul cu ea si mai cheama un baiat mai solid sau fata, in acest fel nu va fi singura niciodata, deci nu se va intampla nimic.

| Nostradamuss a răspuns:

Te duci la tatal ei si o dai in parasti, se rezolva rapid treaba

| valentinamarinamary a răspuns:

Trezeste-o la realitate si daca nu te asculta ii spui :eu ti-am spus sa nu-mi spui ca u te-am avertizat, sa nu vi la mine plangand si in acelasi timp e buna si partea cu inregistrerea!