| acerasus09 a întrebat:

Am o problema. Sunt nedumerita in ceea ce priveste relatia mea cu un prieten. Ne cunoastem de cateva zile,am id-ul lui, am vorbit si tinem legatura. Prietena mea cea mai buna mi-a facut cunostinta cu el. Intre timp s-au mai ivit niste chestii. Baiatu nu vrea sa zica cine-i prietena lui, dar nu mai conteaza asta. Faza e ca am iesit de cateva ori cu el si mai multi prieteni/prietene pe afara si nu ne-am bagat in seama niciunul cu altul. Eu ma gandeam ca poate face el primul' pas, dar dupa mi-a parut rau ca n-am reactionat cand trebuia...Ei bine, am auzit de la prietena mea ca i-a zis ca sunt "draguta si de treaba, cam tacuta dar merge " - Asta mi-a zis prietena mea. Ziua urmatoare ei doi au iesit afara cu inca altii ( fete + baieti ) si acel baiat a intrebat-o pe prietena mea de ce nu ies afara. Ce pot intelege din asta? M-a observat? E ciudat ca nu vrea sa spuna cine-i prietena lui. Asta il intreb de cateva zile in coace la caterinca si nu vrea sa spuna. L-am intrebat daca ascunde ceva..si mi-a raspuns "Multewinking ". Ce pot intelege din asta? Astept sfaturi cam ce ar trebui sa fac in continuare si ceea ce reiese din cele povestite mai sus. Rog seriozitate, multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.Eu zic să te comporți normal, adică nu ai de ce să te complici de acum când este etapa de cunoaștere, cu cât vorbiți mai mult cu atât o să îți dai seama de lucrurile care te interesează. Sigur te-a observat, vorbește și tu cu el când vă întâlniți, fă tu acel prim pas dar doar atât.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu cred ca nu are nicio prietena de fapt si mai cred ca te a,, observat,, si pe tine

| olivert1310 a răspuns:

Baiatul vrea sa faca pe misteriosul. Daca are prietena asa cum probabil pretinde el, nu ar mai vorbi cu tine. Sau poate chiar are pe cineva si nu vrea sa te faca sa crezi ca-i place de tine, sa-ti faci ganduri degeaba. Ori nu are destul curaj sa te abordeze ori nu e hotarat in privinta ta.Incearca sa aflii la sigur daca este cu cineva, daca este nu mai are rost. "cam tacuta dar merge "? cum adica "merge"? Asta suna ca si cum "m-as cupla cu ea, asa din plictiseala". Cand a zis vorba asta stia sigur ca vei afla si tu, a dat "vorba-n sat" ca sa auzi tu. Daca te placea indeajuns cat sa vrea sa fie cu tine sigur folosea niste cuvinte mai alese. Da-i un semnal clar gen "mi-ar place ca prietenul meu sa fie asa ca tine", asa nu ar mai incapea dubii ca nu-l placi, asta daca nu e sigur. Daca nici nu dupa treaba asta nu intreprinsde ceva serios cu tine inseamna ca nu te vrea. Pentru mine e clar.

| acerasus09 explică (pentru olivert1310):

Il iau in orice fel sa-mi zica cine-i prietena lui si nu vrea sa spuna. Mi-a zis " O sa-ti zic odata...candvawinking". Ce pot intelege din asta? Eu zic ca ascunde ceva si nimeni nu vrea sa-mi zica adevarul.Prietena mea stie cine-i iubita lui, dar spune ca nu vrea sa-l tradeze spunandu-mi mie cine e.E complicat sad Oricum multumesc pentru toate raspunsurile, am sa ma comport normalwinking