| anonim_4396 a întrebat:

Heiiii! Am si eu o problema in dragoste. Sa va povestesc:
- De curand, am inceput sa ies din nou cu niste vechi prieteni. Insa, intre timp, in grupul nostru au mai intrat 3 baieti, despre care am auzit insa nu-i cunoasteam foarte bine. Deci suntem in total 3 fete si 4-5 baieti. Uneia dintre fete ii place de prietenul meu cel mai bun, iar a doua este impreuna cu baiatul de care imi place si mie. Nu i-am zis, nu stie nimeni, mi-e foarte rusine ca m-am indragostit de prietenul prietenei mele cele mai bune... ma urasc pur si simplu iar acum sa devin si mai nenorocita, cred ca m-as bucura daca s-ar despartii, cred doar
- Eu cu el, nu prea vorbim asa, dar pe afara ne salutam discutam una alta si asa... ei doi sunt impreuna de maxim o saptamana si cred ca, este baiatul perfect deci dintre toti baieti cu care am fost si pe care i-am placut, el este inegalabil. Este atent, protector, intelegator, amuzant, stie sa se comporte...
- In prima zi cand am iesit cu ei, se tineau de mana, vorbeau se loau in brate insa a doua zi (in prima zi ma uitam destul de insistent la el, si si el la mine, cam ciudat) dar in a doua zi, nu mai statea deloc langa ea, nu mai vorbeau, imi lua mie apararea cand era vorba de o neintelegere cu un prieten din grup si mai multe... pe seara am auzit ca s-au sarutat, insa nu stiu daca e adevarat, ca nu i-a vazut nimeni
As vrea sa stiu ce sa fac, nu vreau nici sa ma bag ca o nesimtita intre ei, dar nu pot spune sa sunt fericita... daca nu ies cu ei, nu prea am cu cine, asa ca nu imi sugerati asta.
FUNDA + respectul meu pentru cel ce ma scoate la mal in problema asta. Pupici!

3 răspunsuri:
| Cristi_Sporiș_1994 a răspuns:

Scrie un roman si publica-l. Daca vrei sa nu iti strici prietenia cu prietena ta atunci uita de baiat. Daca il iubesti cu adevarat si simti ca el e alesul (ceea ce ma indoiesc) fa tot posibilul sa fi impreuna cu el. Nu uita in dragoste e permis orice! o zi buna si sa ma chemi la lansarea cartii!

| FamousGirl4 a răspuns (pentru Cristi_Sporiș_1994):

Nu vreau sa public nimic. Imi pare rau ca povestea e asa lunga si da chiar cred ca e alesul, in ciuda faptului ca tu te indoiesti de mine big grin

| Adelllla a răspuns:

Nu ma indoiesc de tine si stii de ce ¿ Pentru ca daca era o povestioara amuzanta nu iti prezentai in detaliu sentimentele. Daca au atat de putin impreuna suna-l intr-o seara si propune-i sa va vedeti la bloc 4 minute. Spune-i ca. stii ca e intr-o relatie dar il placi! scurt si la obiect! Daca sunteti bune prietene nu va fi suparata decat putin 2 saptamani maxim ..insa daca stii ca e o fire impulsiva determina-l pe el prin atingeri accidentale sa se indragosteasca de tine ea sigur va observa iar daca el se desparte va intelege ca te a preferat pe tine datorita atuurilor ce ea nu le are! Sper ca te-am ajutat.